כיצד תגייס מימון לעסק הנדל"ן שלך?

כיצד תגייס מימון לעסק הנדל"ן שלך?

פרויקטי נדל"ן זקוקים למימון של לא מעט כסף בכדי לצלוח את הפרויקט, לכן היזמים נדרשים לפנות לגורמים שונים על מנת שאלה יסייעו להם לממן את עסק הנדל"ן ולהוציא את הפרויקט לפועל. לאחרונה ניכר כי חברות וגופים שונים הצטרפו לעולם הנדל"ן כך שהם מהווים מקור מימון אידיאלי עבור יזמים שהולכים ונוטשים את המימון שנעשה עד כה על ידי הבנקים. מימון פרויקט הנדל"ן הכרחי להצלחתו, אך מעבר לזה, באמצעות המימון הפרויקט יקבל את הליווי בנקאי הנחוץ לו על מנת להצליח.

מימון לעסקת נדל"ן

מימון פרויקטי נדל"ן

תהליכיהם של עסקי הנדל"ן מתחילים כאשר היזמים מזהים פוטנציאל רווחי בקרקע מסוימת ומאמינים שרכישת הקרקע ובניית הנכס תהיה הצלחת נדל"ן גבוהה במיוחד. מציאת אפיקי מימון היא תהליך שאין להקל ראש לגביו, מדובר בסכומים גבוהים שעשויים לסייע לעסק הנדל"ן שלכם לזנק קדימה. המימון יסייע לכם לרכוש קרקע, להעסיק בעלי מקצוע שיתכננו את בניית הנכס ויבנו אותו. אפשרויות המימון יכולות להיות דרך בנקים מסחריים, משמע לקיחת הלוואה בנקאית עבור הפרויקט. דרך אחרת היא באמצעות גורמים מסחריים אחרים כמו חברות ביטוח, קרנות נדל"ן, קרנות אשראי, קרנות חוץ בנקאיות, חברות בבורסה לניירות ערך ועוד. הגופים הללו עשויים להוות פתרון נהדר ליזמי נדל"ן שהלוואה בנקאית לא אושרה להם או לחלופין, העדיפו להימנע מהבירוקרטיה הבנקאית הנדרשת לצורך הלוואה לעסקי הנדל"ן שלהם.

ישנם כמה וכמה שיקולים שיש לקחת בחשבון, הנוגעים למימון עסקאות נדל"ן, לכן כדאי להכיר את כל האפשרויות העומדות בפניכם ולבחור באופציה האידיאלית ביותר עבורכם. על מנת שתוכלו להכיר את אפיקי המימון השונים, תוכלו להירשם לכנס מימון נדל"ן שיעניק לכם כלים ומידע אודות אפשרויות המימון השונות, לרבות הסיכונים והשיקולים שעליכם להתחשב בהם. עוד כדאי להכיר מודלים שונים למימון פרויקטים וללמוד לנתח את תרחישי הסיכון האופציונאליים בעסקים מסוג זה (ולדעת לפתור אותם כמובן). יתרה מזאת, רצוי לדעת שתהליך גיוס הכספים למימון העסק, עלול לגרור מיסוי.

מדוע אי אפשר להסתמך על הרווחים העתידיים של העסק?

רווחים של פרויקטי נדל"ן לוקחים לא מעט זמן, ויכולים להימשך כמה וכמה שנים, לכן לא ניתן להתבסס על רווחי הפרויקט בכדי לממן אותו בשלביו הראשוניים. היה ומדובר במבנה מגורים, ניתן לחתום על ערבות בין היזם לבין רוכשי הדירות, כך שיהוו בסיס למימון הפרויקט ואת הסכום הנותר ניתן לקחת כהלוואה ממקורות מימון שונים.

הצגת הפרויקט

קבלת סיוע במימון הפרויקט תדרוש מכם להציג מול מקורות המימון שלכם את הפרויקט העתידי. חשוב שתיגשו להצגת הפרויקט באופן רציני ושקול ככל שניתן, תוך מתן הסברים אודות המיזם והצגתו באופן אידיאלי. סביר להניח שתידרשו להראות נתונים שונים לפיהם עסק הנדל"ן שלכם צפוי להיות ריווחי. כדאי לדעת שהבנקים יכולים לאמוד את שוויים של נכסי הנדל"ן העתידים שלכם, כך שמוטב שתיערכו לכך בהתאם.

לסיכום, בטרם תתחילו לחפש אפיקי מימון לעסק הנדל"ן שלכם, כדאי שתכירו את כל הגורמים האפשריים והסיכומים שעשויים להתלוות לתהליך. רק לאחר שכל הכלים המעשיים והתיאורטיים יהיו בידיכם, תוכלו לבחור באפשרות המימון האידיאלית לפרויקט ולהתחיל בתהליך. בהצלחה.

נגישות
גלילה לראש העמוד