טיפים לסגירת עסקה

טיפים לסגירת עסקה

עולם העסקים הוא עולם מגוון, מעניין ואף כוחני(!) והוא כזה שבו חשוב לדעת כיצד להתנהל – כי הרי השוק שלנו רווי בתחרות, במוצרים ושלל נותני שירותים אשר רוצים שהלקוחות, החברות והמשקיעים הפוטנציאלים, יבחרו בהם.

אם אתם בעלי עסקים, יזמים, סטארטפיסטים, בעלי מקצוע ועוד – חשוב שתדעו כיצד להתנהל בעולם העסקים בעיקר כאשר הדבר נוגע לסגירת עסקאות עם לקוחות פוטנציאליים, עם משקיעים, ושאר גורמים שיכולים לייצר עבורכם רווחים, להשקיע בעסק שלכם או להרחיב אותו.

טיפים לסגירת עסקה

אבל כיצד סוגרים עסקה? מסתבר שהתשובה נמצאת דווקא בפרטים הקטנים!

אם אתם נמצאים לקראת פגישה עם אדם חשוב או כל גורם וקבוצת אנשים שיכולה לבצע רכישה חשובה של השירותים שלכם, לבצע השקעה בעסק שלכם או כל פעולה רווחית אחרת, חשוב לדעת כי מלבד פרטי העסקה והשירות שתציעו להם, ישנם גם כמה גורמים חשובים לא פחות שיש לשים אליהם לב והם נוגעים בעיקר לאופן שבו תציגו את עצמכם ותנהלו את האינטראקציה עם הגורם שעמו אתם נפגשים.

אז אילו טיפים ישנם לסגירת עסקה? הנה 6 מהם:

הכינו 'שיעורי בית'

לפני שאתם נפגשים עם כל גורם עסקי, בין אם מדובר בלקוח, במנהלים של חברה מסוימת, משקיעים ועוד: חשוב להכין שיעורי בית ולהבין דרך מחקר נכון מי הלקוח, במה החברה עוסקת, למה היא זקוקה, מה יגרום למשקיע שלכם להתעניין בפרויקט מסוים, כמו גם שחשוב לחקור מעט אודות האנשים עמם אתם מכוונים להיפגש וזאת על מנת שתוכלו לדעת כיצד ניתן להתחבר אליהם. בכך תוכלו לשבות את ליבם, לגרום להם להתעניין בכם ובמה שאתם מציעים ולקבל את תשומת ליבם.

התלבשו נכון

שימו לב כי אתם מתלבשים בצורה מתאימה לפגישה. כבדו את המעמד, והצטיידו בביגוד אלגנטי המתאים לאנשי או נשות עסקים. אם אתם נשות עסקים או יזמיות וכאלה שעוסקות בכל תחום: חשוב ללבוש ביגוד אלגנטי כמו חולצה מכופתרות שחורה או לבנה, כמו גם כזאת שתהיה בצבע בהיר המעורר אהדה, ומכנסיים מחויטות כהות. נסו לבחור נעלי עקב אלגנטיות שיאפשרו לכם מעט גובה וסמכות. גברים יוכלו לבחור חליפה או מכנסיים וחולצה מכופתרות בצבעים חלקים, עם נעליים אלגנטיות סגורות.  בכך תוכלו ליצור רושם טוב ומקצועי.

הגיעו מצוידים ומוכנים

חשוב להגיע לפגישה מצוידים ומאובזרים בכל האמצעים שבהם תרצו להציג את הרעיונות שלכם או את השירות והמוצר שלכם. הגיעו לפגישה עם מחשב נייד תקין שבו אפשר בקלות להעביר את החומרים ללקוחות, כמו גם עם מצגת מקצועית במידת הצורך, הכינו חומר כתוב אותו תוכלו לחלק לאנשים בפגישה והכינו את כל מה שצריך על מנת שתוכלו להעביר מידע בצורה נכונה ומסודרת.

התאמנו על משפטים חשובים בשיחה

חשוב כמה ימים לפני הפגישה לכתוב לכם בנקודות את היתרונות של העסק שלכם, את הנקודות החשובות שאתם רוצים להעביר כמו גם את המשפטים שאתם מרגישים שיסייעו לכם לסגור את העסקה. בחרו מקום נסתר בו תוכלו להצניע את הרשימה, אך לקרוא ממנה מידי פעם בעת הפגישה כדי שתוכלו להתמקד במטרה.

הכינו חומר ללקוח

חשוב שיהיה לכם חומר כתוב אותו הלקוח יוכל לשמור לאחר הפגישה. הכינו מבעוד מועד עלונים מעוצבים או חוברות שמפרטות את העסקה וההצעה שלכם על מנת שלקוח יוכל לחזור אל ההצעה שלכם ואל פרטי העסקה כאשר יהיה לבדו.

השתמשו בטכניקות נכונות של יצירת קרבה

שימו לב כי אתם בוחרים טכניקות נכונות ליצירת קרבה, כמו לחיצת יד חזקה ובטוחה, יציבה נכונה, יצירת קשר עין עם האדם שעמו אתם נפגשים, שבירת הקרח על ידי הומור ועוד. בכך תוכלו גם לסגור עסקה וגם לשפר את היחסים הבינאישיים שלכם ואת הדרך שלכם לנהל אינטראקציה עם אנשים מסוגים שונים.

עשו את כל אלה ואנו בטוחים שתוכלו לסוגר כל עסקה שתרצו!

נגישות
גלילה לראש העמוד