מנהלים ועובדים: השינה היא אחד המפתחות להצלחה בקריירה

מנהלים ועובדים: השינה היא אחד המפתחות להצלחה בקריירה

שינה והצלחה בקריירה

רבים חושבים שהמפתח להצלחה בקריירה הוא למידה, התנסות וצבירה של ניסיון לצד ביטחון עצמי ודבקות במטרה. כל זה באמת נכון, אבל למעשה יש עוד פקטורים שיכולים להשפיע על התפוקה, הפרודוקטיביות וההתקדמות בקריירה: הרגלי השינה. למעשה רבים מהרגלי היומיום שלנו ישפיעו על הקריירה, אבל לשינה שמור מקום מיוחד בגלל ההשפעה הגדולה על איכות החיים בכלל והתנהלות היומיום בפרט. איך השינה משפיעה על התקדמות הקריירה? אנחנו כאן כדי להסביר.

השינה כאתחול של הגוף שלנו

יום העבודה דורש מאיתנו כוחות נפשיים, כוחות פיזיים וגם שימוש במוח ובמחשבה, כולם פעולות שדורשות משאבים. אחד המשאבים שלנו הוא המזון, אבל גם השינה מספקת את המשאבים שלנו. במהלך השינה, הגוף שלנו מחדש מאגרי אנרגיה, משקם את השרירים, נותן מנוח למחשבות ומאפשר לגוף להרפות מכל לחצי היומיום. ללא השינה, הגוף בעצם לא יוכל לשקם את עצמו מהנזקים שנגרמים לו ביומיום, ולמעשה יצבור נזק מתמשך שיבוא לידי ביטוי בחוסר יכולת להתרכז לאורך זמן, עייפות, השפעה משמעותית על המצב הנפשי ואפילו השפעות פיזיות של ממש בדמות כאבים או הופעה של תסמיני מחלה.

איכות שינה גבוהה היא כל מה שאתם צריכים

איכות השינה שלנו נקבעת גם מהמוצרים שעליהם אנחנו ישנים ובתנאים בחדר השינה. כדי לשפר את איכות השינה, התחילו במיטה: מה מצב המזרן שלכם? האם המזרן כבר לא תורם לבריאות שלכם ומפריע לכם לישון? אם כן, זה הזמן להחליף אותו. כדאי לבחור במזרן שעשוי מחומר גלם איכותי כמו לטקס, מזרנים כאלה תוכלו להשיג באתר של חברת "גטה" המומלצת בכתובת https://getha.co.il/, חברה שמאמינה באיכות שינה גבוהה ובשילוב הטבע בחיי היומיום כמפתח לשיפור איכות השינה. מומלץ לבדוק גם את הכריות -הכריות צריכות לספק תמיכה לראש, לצוואר ולכתפיים, וללא זה ככל הנראה לא באמת תוכלו לישון כמו שצריך. גם כריות מעולות תוכלו להשיג באתר של גטה, וליהנות ממוצר איכותי שיישאר איתכם להרבה זמן.

איך השינה תורמת לאיכות העבודה שלי?

שינה טובה תתבטא קודם כל בתחושת רעננות מהרגע שקמים בבוקר ועד לסיום יום העבודה. יכולת הריכוז תעלה משמעותית, תהיו חדים יותר, פנויים יותר לרעיונות חדשים וליצירתיות. הסבלנות שלכם תגדל ותוכלו להתמודד בקלות עם משימות מורכבות שדורשות סבלנות ועדינות. גם הגוף שלכם ירגיש טוב יותר – כאבים קודמים יפחתו מעט (אלא אם מדובר בפציעה או מחלה שלא קשורים לאיכות השינה), תרגישו מלאי אנרגיה ומוכנים לכל משימה. כל אלו חשובים מאוד לצורך הצלחה בתפקיד, התבלטות לטובה מול המעסיקים והתקדמות עתידית כתוצאה מכך.

מה יכול לפגוע באיכות השינה שלי?

כפי שאמרנו, מוצרים לא מתאימים כמו מזרן ישן, כריות מרופטות ואפילו בסיס מיטה שכבר לא מה שהיה פעם יכולים לפגוע באיכות השינה, וגם בבריאות שלכם. חדר מואר מדי יפריע לכם להיכנס לשינה עמוקה, ועדיף להחשיך את החדר ככל הניתן. שימוש במכשירי חשמל ובפרט במסכים הפולטים אור כחול יפגעו באיכות השינה שלכם, ומומלץ להתרחק מהמסכים כשעה לפחות לפני השינה. גם אוכל לפני השינה לא יטיב איתכם, וכדאי לאכול את הארוחה האחרונה כ-3 שעות לפני שעת השינה. מומלץ להקפיד על שעות קבועות ולישון לפחות כ-8 שעות בלילה כדי להשלים לפחות 4 מחזורי שינה שלמים. אם 8 שעות לא מספיקות או שאתם קמים עייפים למרות שישנתם הרבה, כדאי לחשב כמה שעות שינה אתם באמת צריכים.

השינה היא מרכיב חשוב בחיינו, ולכן לא פלא שאנחנו מבלים שליש מהחיים בשינה. אל תוותרו על שעות השינה, שמרו על הבריאות שלכם ונוחו היטב בכל לילה.

נגישות
גלילה לראש העמוד