מנהלים עסק עצמאי? אולי מגיעים לכם החזרי מס

מנהלים עסק עצמאי? אולי מגיעים לכם החזרי מס

חלק בלתי נפרד מההתנהלות השוטפת של כל בעל עסק כוללת התעסקות בבירוקרטיה, כמו למשל תשלומי מס. למעשה, בשנים האחרונות המודעות של ציבור העצמאיים לקבל החזר מס עלתה, הן בשל חברות מקצועיות אשר מספקות מעטפת אשר נועדה לבחון האם אכן קיים סכום עודף ששולם מעבר למה שהיה נדרש לשלם בשנת המס בעקבות עלייה במשכורת, קיצוץ במשכורת או קבלת נקודות זכות. בנוסף, חשוב לדעת כי קבלת החזר ניתן גם רטרו ולתקופה של עד שש שנים לאחור, כאשר היום בעלי עסקים עצמאיים יכולים לבדוק ולקבל את ההחזר באופן קל ואפילו פשוט. כיצד? להלן הפרטים.

החזר מס לעצמאיים – כל מה שרציתם לדעת

סכום ההחזר אותו אפשר לקבל ממס הכנסה נקבע בהתאם למס ששולם לצד הטבות במס (נקודות) שלא נלקחו בחשבון, ועל כן מדובר בסכומים שיכולים לנוע בין מאות שקלים לאלפים. כידוע, זה לא קל להיות עצמאי בישראל וזאת בשל הוצאות מיסים גבוהות מאוד שמקשות על לא מעט מבעלי העסקים. על כן, היכנס לאתר המרכז להחזרי מס אשר מאפשר לשכירים  ועצמאיים לקבל ליווי וסיוע הניתן על ידי צוות מומחים שבוחן את תשלומי המיסים, מתוך מטרה להבין האם גם אתם נכללים בתוך עשרות אלפי ישראלים שזכאים לקבל החזר. בין המקרים שיכולים להעיד על אפשרות לקבל החזר ניתן למנות בין היתר: אי ניכוי מס כתוצאה מהפרשות לפנסיה, אי דיווחו או דיווח מאוחר על שינוי במצב המשפחתי כמו גם שינוי בגובה ההכנסות.

שינוי בגובה ההכנסות הוא אלמנט שמכיר כל עצמאי. יש תקופות מצוינות עם עלייה משמעותית בהכנסות ויש תקופות חלשות יותר לאורך השנה. מאחר ואתם כעצמאיים נדרשים להגיש דו"ח שנתי, היכולת שלכם לבחון האם קיים פער היא טובה יותר מאשר אצל שכירים שלעיתים לא יודעים במשך שנים כי הם זכאים לקבלת ההחזר. באמצעות הליווי המקצועי של צוות המרכז להחזרי מס, ניתן יהיה להוביל ליצירה של מערך המאפשר לכם לנצל את ההטבה הזו, ובמידה ואכן נמצא כי אתם עומדים בקריטריון, תוכלו לקבל את הכסף ישירות לחשבון הבנק.

 

 

כיצד מגישים בקשה להחזר מס בעבור עצמאיים?

בשונה משכירים, התהליך של בקשה לקבלת החזר מס מתבצעת באמצעות מילוי של טופס 1301, כאשר את הטופס הזה ניתן למלא באתר של רשות המיסים וכן להגיש את הדו"ח לפקיד שומה. שימו לב כי אתם עצמאיים בעלי עסק פטור עם הכנסה של מתחת ל-60,000 ₪ ניתן להגיש את טופס 137 שהוא טופס מקוצר. מאחר ותהליך זה כרוך בהשקעה של זמן ומאמץ, פנייה למרכז להחזרי מס מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם לקבל ליווי מקצועי החל משלב בחינת הזכאות הראשונית ועד לקבלת ההחזר במקרים שנמצא כי קיים פער משמעותי בתשלומי המס.

לסיכום

גם עצמאיים כמו שכירים יכולים וצריכים לבחון האם מגיע להם החזר ממס הכנסה. מדובר בהזדמנות מצוינת לא רק לנצל את ההטבה הזו אלא גם ליצור מענה המגיע לידי ביטוי באופן שחוסך לכם התעסקות מיותרת, כל זאת בזכות ליווי אישי ומקצועי המתבצע לכל אורך הדרך. אז קדימה, למה אתם מחכים? הגיע הזמן לבחון את מידת הזכאות שלכם ולהגיש בקשה להחזר. שימו לב כי אתם יכולים להגיש את הבקשה בעבור כל שנה קלנדרית עד לשש שנים בלבד, ועל כן צריך לבצע את ההליך כבר עכשיו.

נגישות
גלילה לראש העמוד