טסים לנסיעת עסקים בחו"ל? הקורונה עדיין איתנו! כל המידע שכדאי לדעת

טסים לנסיעת עסקים בחו"ל? הקורונה עדיין איתנו! כל המידע שכדאי לדעת

אנחנו נמצאים כבר בשנת 2022 ואין ספק שרובנו כבר היינו בטוחים שהקורונה תיעלם מהחיים שלנו כלא הייתה. לצערנו, המצב לא כך ואם אתם טסים לחו"ל בקרוב, יש כמה בדיקות שאתם צריכים לבצע מראש. האם צריך לעשות בדיקת קורונה לפני טיסה לחו"ל ואפיו עושים בדיקה כזו? כל התשובות לפניכם.

הקורונה עדיין כאן

בחודשים האחרונים הקורונה חוזרת שוב לכותרות לצערנו ובלא מעט מדינות ברחבי העולם נתונים התחלואה שוב מתחילים לזנק. אם חשבנו שאנחנו כבר מאחורי זה, כנראה שהקורונה כאן כדי להישאר. זה כמובן משפיע לא רק על התיירות הנכנסת לישראל, כי אם גם כמובן על התיירות היוצאת ועל כל ענף התעופה הישראלי והעולמי. זו בדיוק הסיבה שבגינה אם אתם מתכוונים לטוס לחו"ל אתם צריכים לעשות שיעורי בית וללמוד מה המדיניות של המדינה אליה אתם טסים בתחום הקורונה. כאן תוכלו למצוא מידע על בדיקת קורונה לפני טיסה, מידע שיעזור לכם להבין כיצד להתנהל לפני היציאה לנתב"ג.

האם צריך לעשות בדיקת קורונה לפני טיסה לחו"ל?

לפני שאתם טסים לחו"ל יש סיכוי לא קטן שתצטרכו לעשות בדיקת קורונה לפני כן. הדבר תלוי במדיניות של המדינה שאליה אתם טסים, חלק מהמדינות דורשות לעשות בדיקת PCR וחלק מהמדינות מסתפקות בביצוע בדיקת אנטיגן מוסדית לפני הטיסה. את זה תוכלו לדעת רק אם תעשו בדיקה מעמיקה הרבה זמן לפני שאתם מגיעים לשדה התעופה, כמובן שממש לא מומלץ להמתין לרגע האחרון. באופן כללי בדיקת PCR היא בדיקה מדויקת יותר שאחוז הדיוק שלה הוא משהו כמו 95%, זאת לעומת בדיקת אנטיגן מוסדית שרמת הדיוק שלה היא בשיעור של כ- 75%.

 

 

בדקו אם יש מגבלות במדינת היעד

לפני שאתם ממהרים לסגור כרטיס טיסה ובטח אם מדובר בחופשה, אנחנו ממליצים לכם לבדוק מראש האם יש הגבלות במדינת היעד שאליה אתם נוסעים. זה מאד לא נעים להגיע לחו"ל ולגלות שיש הגבלות על התקהלות במקומות סגורים.

איפה ניתן לעשות בדיקת קורונה לפני טיסה?

כיום יש לא מעט מקומות שבהם ניתן לעשות בדיקת קורונה לפני טיסה, בין אם מדובר בבדיקת PCR או בדיקת אנטיגן מוסדית. תוכלו לקבוע תור באחד מבתי החולים הפרטיים שמבצעים בדיקות, אך כיום יש לא מעט חברות שמורשות לעשות בדיקות ומבצעות אותן במהירות שיא. יש מגוון רחב של מסלולי בדיקות ואם אתם לחוצים מאד בזמן תוכלו לעשות בדיקת PCR מהירה שהתשובה שלה מגיעה תוך כמה שעות. הבדיקה הזו תעלה לכם כמובן יותר כסף, אך אם אתם לחומים בזמן לקראת הטיסה אין ספק שהיא יכולה להוות פתרון מעולה עבורכם. במידה ואתם פחות לחוצים בזמן, תמיד תוכלו כמובן לבחור את המסלולים האיטיים יותר, שהם גם זולים יותר בצורה משמעותית ביחס למהירה.

לסיכום

אין ספק שבחודשים האחרונים הקורונה שוב מרימה ראש וסביר להניח שהיא כאן על מנת להישאר. אם אתם טסים לחו"ל אנחנו ממליצים לכם לוודא מראש מה המדיניות במדינה אליה אתם טסים מבחינת הקורונה והאם יש מגבלות כאלה ואחרות שיכולות להפריע לחופשה שלכם.

נגישות
גלילה לראש העמוד