4 טיפים שיסייעו לכם לצלוח את פגישת העסקים שלכם

4 טיפים שיסייעו לכם לצלוח את פגישת העסקים שלכם

גם אם אתם ממש טובים במה שאתם עושים, לפעמים ישנן פגישות שיכולות להעלות את רף המתח והלחץ גבוה מאוד. זה לא משנה כמה אתם יודעים את החומר או האם הרעיון שאתם עומדים להציע הוא טוב. הרעיון הוא להרשים את הדרגים הגבוהים ולהראות שאתם האנשים הנכונים של השעה.

אך מה קורה כשהלחץ והמתח משתלטים? לעתים יש מקרי בלאק אאוט שיכולים להוציא מאיזון ולהרוס את כל הלך הפגישה. בשביל שזה לא יקרה, הבאנו לכם 4 טיפים כיצד לצלוח פגישת עסקים בלי בעיה-

הקליטו את הפגישה

אם יש משהו שחשוב שיהיה לכם כאשר אתם מתחילים פגישה חשובה זה טייפ מנהלים איכותי שיכול לעבוד למעלה משעה רצוף, שיכולות האודיו שלו גבוהות וכי יש לו מספיק מקום להכיל את כל הפגישה אותה אתם מקליטים. למה להקליט את הפגישה אתם שואלים? זאת בשביל לעבור על מה שנאמר לאחר הפגישה, לדעת בוודאות מה נאמר, מה סוכם על שני הצדדים ועם אילו ממצאים יצאתם מהפגישה. יתרה מכך, הקלטת הפגישה יכולה לתת לכם אינדיקציה טובה למתי נערכה הפגישה וכמה זמן עבר מאז שישבתם.

התחילו בביטחון

כשנערכת פגישת עסקים, על שני הצדדים קיימת חובת הוכחה כלשהי. אם אתם מתחילים את נושא הפגישה, רצוי שתתחילו בפן יותר אישי, תתבדחו מעט ותנסו להקליל את האווירה הקיימת. לעולם אל תתחילו ישר בנושא הרציני. הדבר יכול לשנות את כל הפגישה כך שתצאו ממנה לא הכי מרוצים. אך בכך שאתם מאפשרים לכלל יושבי הפגישה קצת לשחרר לחצים בטרם ניגשתם לנושאים הרציניים, הדבר יכול להעניק לכם פגישה איכותית ומועילה כאשר האוזניים קשובות לדברים שאתם אומרים.

 

אל תתביישו לשתף

כאשר הפגישה מתמשכת ולכולם כבר יצא לדבר ולהביע את דעתם, זו ההזדמנות שלכם להביע את דעתכם, לבדוק האם יש הצעות לשיפור או לייעול. הרגישו חופשי לשתף את מה שאתם חושבים ונסו להגיע לפתרון שיגרום לשני הצדדים לצאת מרוצים מהפגישה. ישנן פגישות אשר מורכבותן מצריכה הרגשת ניצחון לשני הצדדים בכדי לאפשר שיתוף פעולה מניב. לכן, אל תפחדו לשאול שאלות או לחפש פתרונות אחרים אם הפתרון הקיים לא מוצא חן בעיניכם. אנשים מעריכים דעה חזקה ובדרך כלל האדם ששואל את השאלות הוא השולט בפגישה.

סכמו בקול רם

עם סיום הפגישה ולפני שכולם קמים ונעלמים, עשו פאוזה קטנה אשר ייעודה יהיה לסכם את מה שנאמר בפגישה, לקבל את הסכמת היושבים כי זה אכן מה שסוכם בפגישה. העלו נקודות שנאמרו, שאלות שנשאלו וכמובן את התשובות שניתנו בעקבותיהן. סיכום הפגישה הוא חיוני גם בכדי להראות שאתם שולטים במה שנאמר בפגישה ובשביל לחדד לאוזניים הקיימות בחדר כי זה אכן מה שהיה ומה שסוכם.

כמו שאמרנו, פגישות יכולות להיות מאוד מלחיצות לפעמים אך תעקבו אחר הטיפים הללו, סביר להניח שתככבו בפגישה הבאה שלכם.

נגישות
גלילה לראש העמוד