למה זה חשוב שלכל עסק יהיה עורך דין צמוד?

למה זה חשוב שלכל עסק יהיה עורך דין צמוד?

אנחנו לא יכולים להגיד לכם כמה עסקים פתוחים כיום בישראל אבל אנחנו כן יכולים להגיד לכם שמדובר במספר לא מבוטל. בזמן שיש עסקים קטנטנים לצד עסקים גדולים או ענקיים, קיימות נישות משפטיות שצריך להתעסק איתן ולא משנה מה גודל העסק שלכם.

לכן, עורך דין צמוד לעסק יהיה רצוי כאשר הדברים מגיעים למקומות הבאים –

מיסים ורישיונות

גם אם אתם עובדים כבר מול רואה חשבון, אין זה אומר שאתם לא צריכים לעבוד גם מול עורך דין מיסים.

עורך דין שמתמחה בדיני המיסים ירשום אתכם ברשם החברות, יעבוד עבור החזרי המס ותיאום המס שלכם, יצהיר על ההכנסות וההוצאות של העסק שלכם ויגן עליכם מפני תביעות לא רצויות אשר יכולות לנבוע מחוסר ידע של תשלום המיסים והחובות המתבקשים כחוק. חשוב לזכור שאי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש, לכן אתם בהחלט רוצים עורך דין המתמחה במיסים לצדכם.

 

 

יצירת חוזים

לא משנה איזה עסק יש לכם, אתם תהיו צריכים לפחות חוזה אחד אם אתם משתפים פעולה עם עסקים אחרים עבור סחורה וכמו כן אם אתם מעסיקים עובדים בעסק שלכם. עורך דין שעוסק בדיני חוזים יהיה נחוץ עבורכם בשביל לנסח את החוזה בצורה הטובה ביותר שיבוא לשביעות הרצון שלכם ושל הצד השני שחותם. אם אתם לא מעוניינים בפרצות בחוזים שלכם, תנו לעורך דין לערוך את הסעיפים, הקשיבו לו כשהוא מייעץ על סעיפים מסוימים ומה נחוץ שיהיה בחוזה שלכם אל מול הצד השני, לא משנה מי הוא.

קניין רוחני

אם אתם עוסקים במדיה, בדיגיטל או בכל פן עיצובי או אומנותי אחר, אתם ממש חייבים עורך דין שהתמחותו היא בקניין הרוחני. עורך דין קניין רוחני יכול לעזור לכם עבור קבלת סימן מסחרי וכמו כן בהגנה על זכויות היוצרים שלכם. בימינו זה מאוד קל לגנוב רעיון של מישהו אחר, אך אם הרעיון מוגן על ידי עורך הדין שלכם, אין כל סיכוי שהגנב יצא בלי העונש הראוי לו. כך שאם אתם מעוניינים בהגנה משפטית על פרי יצירתכם, עורך דין לקניין רוחני הוא התשובה.

נדל"ן

נדלקתם על שטח ואתם מדמיינים את ניהול הנכס שלכם עליו? נהדר! אך האם אתם יודעים משהו על חכירה של שטחי מסחר? ישנם אינסוף מסמכים אשר תצטרכו למלא, פרטים שתצטרכו להוסיף וכמובן להצהיר על הרכישה אל מול רשויות המיסים. אם מעולם לא השכרתם בעבר נכס עסקי, רצוי להיוועץ עם עורך דין שבקיאותו בנדל"ן היא גבוהה בכדי לסיים את התהליך בצורה הנקייה והנכונה ביותר.

בשורה התחתונה, אם אתם בעלים של עסק ואתם רוצים להמשיך ולשגשג איתו, עורך דין יהיה נחוץ בשביל הצלחתו של העסק שלכם. יש דברים שלא משחקים איתם, העסק שלכם הוא אחד מהם

נגישות
גלילה לראש העמוד