למה כדאי לקבל תו Vegan Friendly לעסק?

למה כדאי לקבל תו Vegan Friendly לעסק?

כשמהפכת הטבעונות העולמית יצאה לדרכה, הייתה איזו תחושה באוויר שאנו עומדים בפני שינוי של ממש, למרות שהרוב חשבו כי מדובר על טרנד חולף ומשהו שלא יחזיק למשך הרבה זמן. גרי יורובסקי היה בזמנו הפנים של הגישה הטבעונית, ועורר את השיח בנושא במידה רבה גם כאן בישראל, למרות שרבים יעידו כי הוא גרם לאנטגוניזם ורצון דווקא להתרחק מהתחום הזה. עם זאת, הזמן ועבר ונראה כי הצטרפו למהפך עוד הרבה דמויות מפתח, וכך הטבעונות שהייתה מאד נישתית בהתחלה, הפכה מהר מאד לאחד הדברים הפופולריים ביותר בעולם וגם כאן בארץ. מתוך כך נראה כי עסקים רבים שהבינו את החשיבות של הדבר מיהרו לקבל את תו ה-Vegan Friendly, שמעיד על כך שמדובר על עסק שמעודד טבעונות ועושה מאמצים כדי להנגיש את העסק שלו לטבעונים. אם עדיין אין לכם תו Vegan Friendly, בהחלט מדובר על משהו שכדאי גם לכם לשקול ויש לתו הזה הרבה מאד יתרונות שעליהם נרחיב מדי. קודם לכן, כמה מילים על הקריטריונים לקבלת תו Vegan Friendly.

איך מקבלים תו Vegan Friendly?

אם כך, מהם הקריטריונים למתן תו "Vegan Friendly" לבתי עסק ומסעדות? ובכן – חשוב לשים לב כי הם מפורטים ומשתנים מסוג עסק אחד למשנהו, אך ננסה בכל זאת לשרטט אותם כאן בקווים כלליים:

מענה נרחב לטבעונים

העיקרון המנחה הכללי אומר שכל טבעוני שמגיע לעסק יוכל להרגיש בבית ויימצא מספיק אופציות שמתאימות לו.

יחס הולם בין המנות הטבעוניות לשאר המנות

מכל קטגוריה צריך שיהיו אופציות טבעוניות מספיקות לצד האפשרויות האחרות. כך למשל 5 מנות פתיחה טבעוניות מתוך 15 מנות פתיחה בתפריט זה יחס טוב.

ללא בשר "לא קונבנציונלי"

כמו כבד או שקדי עגל. מסעדות שמגישות אוכל כזה לא יוכלו לקבל את התו.

למה כדאי לקבל תו Vegan Friendly לעסק?

קינוח טבעוני

עוד כלל הוא שבמסעדה חייב להיות קינוח טבעוני.

שימו לב כי ישנן הגדרות מדויקות למסעדות כמו פיצריות, גלידריות וחומוסיות וכן ישנן הגדרות ספציפיות לעסקים שאינם מסעדות וחשוב לבחון את זה לעומק. כמו כן, אפשר לקבל את התו גם מגישים מוצרים מן החי, אבל לא עם מדובר על מסעדות שזהו הקו המרכזי שלהם כמו שיפודיות או מסעדות דגים.

להגדיל את קהל הלקוחות שלכם

בראש ובראשונה, התו הזה מאפשר לכם להגדיל את כמות הלקוחות ותתפלאו לגלות כמה אנשים כיום עברו לאורח חיים טבעוני או לכל הפחות צמחוני. ברגע שאתם עושים את זה, אתם קודם כל מאפשרים לאותם אנשים לבוא לאכול אצלכם או לקנות מבית העסק שלכם, אבל אתם גם מעודדים להגיע יחד עם בני המשפחה שלהם ולמעשה מציעים מגוון של אפשרויות נוחות לכולם.

דרך מצוינת לשיווק

חשוב לדעת כי הטבעונות נתפסת הרבה פעמים כאקט של חמלה, ועסק שמקבל את התו הזה נחשב לעסק חברתי שמודע למה שמתרחש בכדור הארץ. על כן, התו הזה הוא בבחינת צעד שיווקי מצוין שמתאים לצד צעדים אחרים כמו:

מי צריך תו Vegan Friendly?

ובכן, מקובל לחשוב שהתו חשוב רק למסעדות ואכן מדובר על עסקים רלוונטיים, אבל התו מתאים גם בהחלט לעסקים שמוכרים מוצרי טיפוח ואיפור, חברות ביגוד והנעלה ובאופן כללי חברות העוסקות בטקסטיל.

זה לא מסובך לקבל את התו ואנו ממליצים לכל עסק שיש לו את האפשרות לדאוג לזה מבעוד מועד.

נגישות
גלילה לראש העמוד