בעלי עסק: מבנה העסק בבעלותכם? הגיע הזמן להרוויח מאנרגיית השמש

בעלי עסק: מבנה העסק בבעלותכם? הגיע הזמן להרוויח מאנרגיית השמש

המאמר הזה מיועד לכל בעלי העסקים אשר הם גם הבעלים של המבנה או אפילו רק אחד מהמבנים בהם נמצא העסק שלהם. שגרת היומיום של בעלי עסקים היא עמוסה כאשר טרדות שונות ובעיות שצצות גוזלות זמן רב ומונעות או דוחות תכנונים ארוכי טווח ומחשבה על רעיונות חדשים. אנחנו נרצה לפתוח את העיניים שלכם לרעיון שיכול להיות מאד רווחי בשבילכם, לחסוך לכם חשמל, להוות גיבוי למערכת החשמל הקיימת ואפילו לעזור לסביבה. אנחנו מדברים כמובן על התקנה של מערכת סולארית להפקת חשמל מאנרגית השמש. אם יש לכם גג במבנה של העסק, ייתכן מאד והוא יתאים למערכת כזאת וגם אתם תוכלו להתחיל להרוויח. בואו נצלול לפרטים עצמם.

מערכת חשמל סולארית

חשמל ניתן להפיק בשיטות שונות. הבעיה ברוב השיטות הרגילות היא שמדובר על תהליך אשר פולט לסביבה מזהמים שונים בהם פחמן דו חמצני שהוא גז חממה אשר גורם להתחממות הגלובלית. בנקודה זו, אנחנו רוצים להבטיח לכם שמערכת חשמל סולארית היא סתם מיזם שתכליתו לתרום לסביבה, אלא דרך להשקיע כסף ולקבל תמורה יפה בעדו. בישראל, רוב המיקומים הגיאוגרפים זוכים לשעות שמש רבות ביותר בשנה ממוצעת. יש המעריכים זאת בכ-300 ימי שמש. כאשר קרני אותה שמש מגיעים ללוח הסולארי – מתורגמת האנרגיה שלהם לתנועה של אלקטרונים. תנועה זו מוכרת בשם הפשוט 'חשמל'. את החשמל המתקבל ניתן להפנות לצריכה במקום או לשימוש על ידי צרכנים אחרים. כמובן שלא אתם תמכרו את אותו חשמל ישירות לאותם צרכנים. זה ייעשה באמצעות חוזה מכירה לחברת החשמל. אם תרצו יותר פרטים, תוכלו להכיר את נושא הלוחות הסולאריים באמצעות האתר wr-solar. שם תמצאו מידע ספציפי לגבי ההתקנה וההתאמה של מערכת כזאת לגג שלכם. בואו נעבור כעת על התנאים השונים האחראים להצלחת המערכת.

בעלי עסק: מבנה העסק בבעלותכם? הגיע הזמן להרוויח מאנרגיית השמש

התקנה מוצלחת של מערכת חשמל סולארי

בכדי להבין אם מערכת חשמל סולארי היא הפתרון בשביל הגג של העסק שלכם, עליכם יהיה לברר את ההחזר על ההשקעה. הוא יהיה מורכב, כמו כל השקעה, ממחיר הרכישה וההתקנה מצד אחד, והתשואה מן הצד השני. התשואה היא החשמל אותו אתם חוסכים מחשבון החשמל של העסק בנוסף לכסף שתקבלו על מכירת החשמל לחברת החשמל. מערכות מודרניות על גגות קטנים יכולות להתחיל ממחיר הנמוך ממאה אלף ש"ח. התשואה על מערכת סולארית יכולה להגיע אפילו ל-8 אחוז בשנה, תלוי בכמה גורמים:

שטח הגג

כמובן שככל ששטח הגג גדול יותר, כך ניתן להפיק ממנו יותר חשמל וכך גם הניצולת שלו יותר טובה.

כיוון הגג

בגגות משופעים, יש חשיבות לכיוון השיפוע. שיפוע דרומי יפיק כמובן יותר חשמל מאשר שיפוע דרומי.

מיקום גיאוגרפי

מערכת חשמל סולארית זקוקה לימי שמש רבים ככל הניתן. למרות שבישראל אנחנו התברכנו ברבים מהם, עדיין קיימים הבדלים בין מקומות שונים בארץ.

אופי השימוש בחשמל בעסק

עסקים שירוויחו יותר ממערכת כזאת הם כאלו אשר יכולים להיות גמישים באשר לצריכת החשמל שלהם.

לבסוף, כמה מילים על תחזוקה של המערכות הללו. אם בעבר המערכות הסולאריות סבלו מירידה בתפוקה כבר אחרי שנים ספורות, הרי שכיום המצב כבר לא כזה. מערכת סולארית דורשת בעיקרון רק בדיקה שנתית אחת של המערכת האלקטרונית והמבנה וניקיון. ניתן להזמין שירות ניקוי של המערכת הסולארית ופשוט לקזז את העלות הקטנה מהתשואה השנתית. לאור האלטרנטיבות הקיימות כיום להשקעת הון, מערכת חשמל סולארית היא השקעה עם נתונים תחרותיים ביותר.

נגישות
גלילה לראש העמוד