מתחמקים מהפקקים בדרך לעבודה – מנהלים עסק בתל אביב? כדאי לכם להתנייד באופנוע!

מתחמקים מהפקקים בדרך לעבודה – מנהלים עסק בתל אביב? כדאי לכם להתנייד באופנוע!

העיר הכי ערנית, תוססת, צבעונית, מקבלת ומרכזית, היא גם העיר הכי עמוסה, פקוקה, תחרותית ויקרה. יש לכם עסק בעיר ת"א? נראה שבין שלל העיסוקים שמטרידים אותכם כבעלי עסק, בין היתר גם מעסיקה אותכם בכל בוקר מחדש השאלה הבאה: כיצד מנצחים את הפקקים? המציאות היא שגם בעלי עסקים שגרים בעיר נדרשים להשכים קום, רק כדי לעמוד כמו שאר תושבי העיר בפקקים. מה אם כן עושים? הגיע הזמן לחדש את הרישיון לאופנוע – לזגזג בנוחות בין שורות של מכוניות ולמצוא חנייה ללא בעיה.

כל הסיבות לשים קסדה

מדוע אם כן יותר ויותר בעלי עסקים בעיר ת"א בוחרים להניח את הרכב בצד ולעבור להתנייד באמצעות אופנוע? ראשית כי כידוע לכל זמן שווה כסף ונסיעה על אופנוע בהחלט חוסכת לא מעט זמן בפקקים מייגעים. שנית, אופנוע אינו תלוי בתנועה, כך שהרבה יותר קל לו עקוף ולהתקדם. כמו כן, כאשר מדובר בנסיעה לעבודה, אין צורך לנסוע ביחד עם הילדים, כך ששני מקומות בהחלט מספיקים. מעבר לכך, עם אופנוע הרבה יותר קל למצוא חנייה, פרמטר נוסף שחוסך לא מעט זמן. מה עוד? ראוי לציין שמעבר לאופנוע מאפשר להגיע לעבודה הרבה יותר רגועים ונינוחים, וזאת כי יש משהו מאוד חווייתי בנסיעה שאינה תלויה בפקקים ושמאפשרת לצבור אדרנלין. משתכנעים? רגע לפני שעומדים לנסות, נחדד שצריך לעשות ביטוח אופנוע, וזאת גם אם מדובר בנסיעה קצרה, וגם אם האופנוע נועד אך ורק כדי להגיע ולחזור ממקום העבודה – יש חוקים שלא עוברים!

4 דגשם חשובים לטובת אופנוענים

קיבלתם החלטה להגיע עם אופנוע לעבודה במשך תקופה? מוטב שתיקחו בחשבון את הדגשים הבאים:

 

 

  • לא עולים על אופנוע ללא ציוד מגן. אז נכון שת"א היא עיר שמאוד חם ולח בה בחודשי הקיץ, אך מספיקה פעם אחת שתיפלו מהאופנוע ללא ציוד מגן, כדי שתיפגעו בצורה קשה, כך שלא יתאפשר להמשיך לנהל את העסק למשך תקופה.
  • לצד העובדה שביטוח חובה בטוח עושים (אם לא תקבלו קנס ואף מסתכנים בתקופת מאסר), גם יש טעם לעשות ביטוח צד ג'. מדוע? כדי שאם תתקעו בטעות ברכב חונה, לא תידרשו להוציא מכיסכם הפרטי את עלות הפיצוי. מה לגבי ביטוח מקיף? כאן כבר מאוד תלוי עד כמה האופנוע נחשב יוקרתי.
  • עומדים לרכוש אופנוע? תנסו לבחון האם ניתן לרשום אותו כהוצאה עסקית, לטובת חישובי מס.
  • מבקשים לחסוך בעת סגירת ביטוח לאופנוע? מוטב שתבדקו לעומק אלו אופציות קיימות. כך למשל נציין שניתן לרכוש ביטוח מקיף שנחשב מצומצם. למה הכוונה? ביטוח מעין זה מכסה מגוון נזקים שעשויים להיגרם לרכב, אך הוא אינו מכסה נזקים שנגרמים בשל תאונה עצמית. מבקשים דוגמה נוספת? בתחום הביטוחים בהחלט יש טעם להשקיע זמן בהשוואות. מבקשים את השורה התחתונה מבלי להשקיע זמן רב? מוזמנים לסגור ביטוח דרך הסוכנות של אודי דגן, סוכנות מנוסה שעובדת עם מיטב חברות הביטוח ושמאפשרת לסגור את הפינה באופן מקוון.

לסיכום

אם רוצים לחסוך הוצאות רכב, אם רוצים לחסוך זמן, או אם רוצים לנקות את הראש בדרך הביתה מהעסק, בהחלט מוטב לעלות על אופנוע ולתת גז. עם זאת, על מנת להפיק מכך את המרב, הכרחי להקפיד על כללי בטיחות ועל אמצעי זהירות, וכמובן שגם הכרחי לבחור בחבילת ביטוח אידאלית נקודתית עבורכם – אם מבחינת שווי האופנוע ואם מבחינת תדירות הנסיעה. מה עוד? הרבה פעמים מפתה לוותר על דמי השתתפות עצמית בביטוח חובה, אך במבחן התוצאה לרוב אין זו בחירה חכמה, וזאת כי מספיק שתעברו תאונה קלה, כדי שתידרשו לשלם הוצאות מאוד גבוהות. נסיעה נעימה ובטוחה!

נגישות
גלילה לראש העמוד