נסיעת עסקים לסין: כל מה שצריך לדעת לפני שמגיעים

נסיעת עסקים לסין: כל מה שצריך לדעת לפני שמגיעים

סין הפכה בשנים האחרונות למעצמה המושכת אליה אלפי אנשי עסקים שמגיעים לטובת ביצוע עסקאות וכן יצירת שיתופי פעולה. השוק הסיני נחשב לאחד השווקים החזקים והמובילים בעולם ולכן גם אנשי עסקים מישראל נוטים לנסוע לא פעם מעבר לים, לטובת נסיעת עסקים במדינת הענק. אם גם אתם מתכננים להגיע לביקור במדינה, חשוב שתדעו כי ישנם מספר צעדים אותם נדרש לבצע עוד בארץ, מתוך מטרה להגיע מוכנים ומאורגנים לפני שמגיעים.

הוצאת ויזה לסין

על מנת לבקר בסין נדרש מכל אזרח זר להוציא ויזה, לטובת כניסה למדינה. למעשה, מדובר בשלב שאי אפשר לדלג עליו מאחר והרשויות בסין אינן מאפשרות לאזרחים זרים להיכנס ללא ויזה בתוקף. כיום אפשר באמצעות חברה מקצועית המתמחה בתחום ניתן לבצע את התהליך אונליין, בפרק זמן קצר של עד ארבעה ימי עבודה לטובת קבלת ויזה עסקים. במסגרת הוויזה הזו אתם כאנשי עסקים רשאים להיכנס למדינה לתקופה של עד 90 יום, כאשר התוקף ניתן בדרך כלל עד כשנה למעט מקרים מיוחדים של הזמנה ממשלתית המאפשרת לאנשי עסקים לשהות במדינה לפרק זמן ארוך יותר. שימו לב כי לטובת ויזת עסקים אתם נדרשים למלא את טופס הבקשה, מכתב עסקים הכולל את החותמת של החברה עמה אתם עתידים להיפגש במדינה כמו גם דרכון בתוקף וכן תסמונת פספורט עדכנית.

היכרות עם כללי התנהגות

אם זו הפעם הראשונה שלכם במדינה, חשוב שתדעו כי אנשי עסקים בסין נוהגים בצורה שונה לחלוטין מאשר כאן בישראל או בכלל במדינות המערב. כדי להצליח בעסק שלכם חשוב לדעת את כללי ההתנהגות ואת התרבות במדינה. ראשית, כאשר נפגשים עם איש עסקים סיני נדרש ללחוץ את ידו ביד אחת. עוד בארץ חשוב מאוד ללמוד לעומק את הפעילות של החברה כמו גם את השמות של האנשים שעמם אתם עומדים להיפגש, מאחר ואם לא תדעו את השם מדובר בהפגנת חוסר כבוד שתשפיע מאוד על היכולת שלכם לנהל מו"מ או לפתח את השיחה. היכרות עם כללי הנימוס הסינים הם חיוניים לטובת יצירת מערך פגישות מוצלח ועל כן טרם הנסיעה קבעו פגישה עם איש עסקים אותו אם מכירים ואשר ביקר במדינה, מתוך מטרה לקבל ממנו טיפים לכללי התנהגות שיאירו אתכם באור חיובי.

איתור מתורגמן

אנשי העסקים בסין אינם דוברים את הספה האנגלית ועל כן נעזרים בשירות של מתורגמן. עדיף להביא מתורגמן גם מטעמכם, לטובת תרגום של השיחה כמו גם יצירת קשר עם אנשי עסקים נוספים עמם תרצו להיפגש בזמן הביקור שלכם. עדיף לאתר את המתורגמן עוד בישראל וכן לוודא כי הוא מסונכרן עם לוחות הזמנים שלכם, כל זאת מתוך מטרה להיעזר בשירותו לטובת גישור בין פערי השפה שהם אלמנט חשוב מאוד בכל הקשור לקיום קשרים עסקיים.

נסיעת עסקים לסין: כל מה שצריך לדעת לפני שמגיעים

איתור מלון לאנשי עסקים

סין היא מדינה עצומה המציעה לאנשי עסקים שפע של מלונות ברמה גבוהה מאוד, כולל מלונות המתמחים בתחום העסקי ומציעים טרקלין עסקים וישיבות לצד חיבור מהיר לאינטרנט. הקפידו לבחור במלון שעליו קיבלתם המלצות וכן בעת הצורך וודאו כי המלון מספק לכם שירותים של נהג צמוד אשר יבטיח כי תוכלו להגיע לפגישה שלכם בזמן. שימו לב כי נושא הזמן וההגעה הוא קריטי מאחר והסינים אינם רואים בעין יפה איחור או עיכוב בפגישה. איתור המלון צריך להתבצע בהתאם ליעד שבו קבעתם מראש לפגישה, ובמידה וניתן אפשר בהחלט לקיים את הפגישה בטרקלין עסקים אשר מאפשר לכם לחסוך זמן כמו גם להתארגן לקראת הפגישה בצורה הטובה ביותר.

לסיכום

פגישה עסקית בסין דורשת היערכות מוקדמת הכוללת הוצאת ויזה, איתור מלון מומלץ וכן מתורגמן אשר ילווה אתכם לכל אורך השהות. הקפידו לבצע את כלל התהליכים הללו עוד בישראל, מתוך מטרה להגיע מוכנים ובהתאם לכך להגשים את המטרות אותן הצבתם לקראת הנסיעה לסין.

נגישות
גלילה לראש העמוד