עושים סדר – ההבדל בין ספק אינטרנט ותשתית

עושים סדר – ההבדל בין ספק אינטרנט ותשתית

ספק אינטרנט

מהרגע שהגיח לאור העולם ועד לימינו אנו ממש, אין עניין שמבלבל את הישראלים ומביא אותם לגרד בפדחתם במבוכה יותר מהסוגייה המורכבת של ספק אינטרנט ותשתית. "מה ההבדלים בין השניים?" אנו שואלים את עצמנו חדשות לבקרים וממשיכים לתהות בראשנו מדוע יש צורך בשניהם. הרי ביום בו התחברנו לרשת החשמל או המים הביתית לא נדרשנו בשאלה לאיזה תשתית וספק עלינו להתחבר אלא בחרנו בנותן שירות אחד כרצוננו במקרה הטוב או הלכנו עם הספק היחיד הקיים או הזמין בעבורנו במקרה המונופולי הפחות הטוב. אם כך, הגיע הזמן לעשות סדר אחת ולתמיד ולהבין עד הסוף מה ההבדלים בין שני הגורמים הללו ואיך כל הדבר הזה מתקשר לאינטרנט בו אנו משתמשים ובעיקר לביצועים ולאיכות שלו.

תשתית

בואו נגיד רק לרגע שהאינטרנט שלכם הוא מים. הדרך בה הוא עובר עד שהוא מגיע אליכם ובמקרה הזה הצנרת, היא למעשה התשתית של המוצר הזה שנקרא אינטרנט…או מים…הבנתם. ממש ככה נראית תשתית האינטרנט שלכם שהיא מערכת מורכבת של סיבים אופטיים ורכיבים אלקטרוניים שמחוברים ללוחות תקשורת של המרכזייה של חברת התשתית. דרך התשתית הזאת מוזרם למעשה כל המידע שהוא הלכה למעשה האינטרנט שלכם. כמובן שאין לכם צורך בצנרת שלא מזרימה כלום ומצד שני אין לכם דרך לצרוך את המים שלכם ללא צנרת מתאימה. זהו למעשה הקשר בין הספק לתשתית שהולכים תמיד יד ביד ותלויים אחד בשני. חשוב שתדעו שלאיכות התשתית, הגיל ומצב התחזוקה שלה וכמובן לטכנולוגיה עליה היא מבוססת, יש קשר ישיר עם ביצועי האינטרנט ובעיקר המהירות שלו. חברות אינטרנט איכותיות כמו ספק אינטרנט ITC מספקות שירותי אינטרנט כשהן למעשה שוכרות את התשתית מהחברות השונות וזה בדיוק הזמן לדבר על הספק.

ספק

ITC לצורך העניין, עליה דיברנו ממש עכשיו, היא דוגמא לספק אינטרנט שיודע לעבוד עם מספר תשתיות. כאשר תפנו אליהם, הם ידעו לכוון אתכם בהתאם לציפיות שלכם מהאינטרנט ולמסגרת התקציב שלכם לחבילת אינטרנט שתתאים לכם כאשר הם יציעו לכם כמובן את התשתית שתצליח לענות על הדרישות הללו. הספק, בתור זה שאשכרה מספק לכם את האינטרנט הוא גם זה שידאג לכם במקרה של תקלות הנובעות מבעיה אצלו וחשוב לזכור שבעיות בתשתית עשויות להיות ארוכות יותר לפתרון.

השילוב המנצח

אכן, אפשר לבחור בדרך של התחברות לתשתית וספק אינטרנט שונים ולעבוד מול שני נותני שירות. עם זאת, מניסיון של רבים וטובים מדובר במתכון לתקלות וסחבת בטיפולן. חוות דעת על ספק אינטרנט ITC בנוגע לשירות הכולל מראות שחווית אינטרנט מהירה וטובה ביותר כמו גם מענה וטיפול מהיר בתקלות, מגיע לרוב כשבוחרים בחברה אחת ואיכותית שיודעת לתכלל את השירותים האלה גם יחד ולסייע באופן מיידי עם תמיכה טכנית מקצועית.

נגישות
גלילה לראש העמוד