הנהלת חשבונות היא חלק בלתי נפרד מניהול עסק – ובאתר XPLACE תוכלו למצוא פרילנסרים מקצועיים בתחום

אם יש לכם עסק עצמאי או חברה, אתם בוודאי מבינים את החשיבות של הנהלת חשבונות טובה ואיכותית. באמצעותה המאזן הפיננסי של העסק שלכם יהיה תמיד מאוזן, כל הדו"חות ישלחו בזמן, ולא יהיו אי דיוקים במשכורות של העובדים שלכם. באתר אקס-פלייס תוכלו למצוא פרילנסרים המעניקים שירות של הנהלת חשבונות מקצועית ואמינה. אז מדוע כל-כך חשוב לקחת שירות של מנהלת או מנהלת חשבונות?

מדוע חשוב להיעזר בשירותיו של מנהל/ת חשבונות?

ישנן מספיק סיבות טובות לשכור מנהל חשבונות בשלבים שונים של צמיחת העסק שלכם. החל מבניית תוכנית עסקית ועד הקמת חברה, בקשת הלוואה ועד ביקורת מס, והגשת דוחות. יחד עם זאת, זה לא אומר שאתם צריכים להעסיק מנהל חשבונות במשרה מלאה, או לשכור על בסיס ריטיינר – לפעמים לשכור מנהל חשבונות פרילנס זה מספיק, עם זאת בעלי עסקים רבים מעדיפים שלא להיעזר במנהל חשבונות במטרה לחסוך – אך בראייה עתידית מנהל חשבונות יכול לחסוך לכם הרבה כסף.

אלו המקרים בהם אתם עלולים להזדקק למנהל חשבונות בניהול העסק שלכם:

במסגרת כתיבת תוכנית עסקית

בעת כתיבת תוכנית עסקית מומלץ להיעזר במנהל חשובות –  הוא יוכל להשתמש בתוכנת ניהול חשבונות כדי להוסיף לה תחזיות פיננסיות ודוחות נוספים. מה שיסייע לכם ליצור תוכנית עסקית מקצועית, מחוברת למציאות שתעלה את הסיכויים להצלחת העסק שלכם.  אם תשכרו איש כספים מקצועי תוכלו ליהנות מהידע והייעוץ הפיננסי שלו כבר בתחילת דרכו של העסק שלכם. מה שיכול לחסוך לכם זמן וכסף רב.

ייעוץ לגבי הגדרת סוג העסק שלכם אל מול רשויות המס

הרשויות בישראל מגדירות עסקים עצמאיים לפי שלושה סוגים – עוסק פטור, עוסק מורשה וחברה בע"מ. מנהל חשבונות יסייע לכם להגדיר את העסק שלכם לפי ההכנסות הצפויות של העסק. בנוסף, הוא יסביר לכם מה המשמעות של כל סוג – כך שתדעו להתנהל בצורה נכונה מול הרשויות.

סיוע בכספים

בין אם אתם יודעים להתנהל מבחינה כלכלית, ובין אם אתם פחות מתמחים בכך, מנהל חשבונות יוכל לסייע לכם לנהל את התקציב העסקי שלכם בצורה המקצועית ביותר – כך המאזן שלכם יהיה תמיד בפלוס. לצד זאת מנהל החשבונות מתי נכון לעצור הוצאת כספים, למשל על רכישת ציוד הסובלת דיחוי, או העסקת עובדים שלא לצורך.

כמו כן, הנהלת חשבונות עבור עסקים קטנים עלולה להיות מורכבת, במיוחד אם אתם מנהלים אותם בעצמכם. אז אם אתם מרגישים שאתם מאבדים שליטה על החשבונות שלכם – לגבי מי חייב לכם כסף וכמה, כדאי לשכור רואה חשבון שיעשה לכם סדר בדברים.

בנוסף, ייתכן שתרצו לייעל את העסק שלכם – כמו למשל היחס בין המשכורות שאתם משלמים לעובדים לסך ההכנסות של העסק. רואה חשבון יכול לעזור בנושא על ידי ניהול המאזן שלכם, והפקת גרפים כדי שתוכלו לעקוב אחרי המגמות. בנוסף, אם רואה החשבון שלכם משתמש בתוכנת הנהלת חשבונות מבוססת ענן, הוא יוכל לשתף איתכם את החשבונות העסקיים שלכם במהירות ובקלות. והם יכולים לייצר טבלאות ותרשימים שיעזרו לך להבין במבט חטוף את המצב הפיננסי הנוכחי של החברה שלך.

לסיכום

כדאי שתשכרו את שירותיו של מנהל חשבונות רק כאשר תהיו מוכנים להאציל סמכויות – מפני שאין ספק שאחד הדברים שבעלי עסקים אוהבים זה שליטה, בעל עסק יכול להרשות לעצמו להגדיר את שעות העבודה, להגדיר את האסטרטגיה העסקית, לווסת את עומס העבודה במידה מסוימת, וגם לטפל בכספים שלכם. יחד עם זאת, השליטה הזו מונעת מכם להאציל סמכויות, ואז אתם עלולים לחוש עומס רב. בין היתר בגלל חוסר רצון לאפשר לאנשים אחרים לעזור.

נגישות
גלילה לראש העמוד