הכירו את עמותת אחינועם בראשות איל, משה ורפי אדרעי

הכירו את עמותת אחינועם בראשות איל, משה ורפי אדרעי

עמותת אחינועם בראשות האחים איל אדרעי, משה אדרעי וכן רפי אדרעי היא עמותה מובילה בתחומה שזוכה מזה שנים רבות לגיבוי מלא מצד הרשויות המקומיות כמו גם גורמי החינוך אשר רואים בפעילות של העמותה כחלק בלתי נפרד מחיזוק דור העתיד של מדינת ישראל. עם שורה ארוכה של תוכניות למען החברה הישראלית, זה הזמן שלכם להכיר את עמותת אחינועם ואת הפעילות שמצליחה ליצור שינוי ממשי – כבר עכשיו.

עמותת אחינועם – כל מה שצריך לדעת

עמותת אחינועם נוסדה בשנת 2018 על ידי האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי שנולדו וגדלו בעיר צפת והחליטו להקים את העמותה על שמו של אב המשפחה. המטרה המרכזית של עמותת אחינועם היא לצמצם את הפערים במדינת ישראל וליצור בעבור דור העתיד חינוך איכותי ושווה ערך שיוביל גם להשתלבות מלאה במסגרות כמו המסגרת הצבאית, אקדמית ובהמשך גם בשוק התעסוקה. בהתאם לכך, החליטו בעמותה לקדם שורה ארוכה של תוכניות חברתיות בערי הפריפריה.

כך לדוגמה, אחת מתוכניות הדגל של העמותה היא קידום של בני נוער מהעדה האתיופית על ידי שילובם במסגרת הצבאית, וזאת על ידי קידום של תוכנית מהפכנית שבמסגרתה מצטרפים נערים ונערות לתוכנית ליווי שמתחילה עוד בגיל התיכון ומספקת להם את האפשרות לחזק את המסוגלות המנטלית כמו גם הפיזית, לצד פיתוח של יכולות מנהיגות.  תוכנית זו זוכה להצלחה אדירה – ועדות לכך ניתן למצוא בנתונים המצוינים שמעידים כי מעל ל-95% מבוגרי התוכנית אכן הצליחו להתקבל ליחידות מובחרות בצבא ואף לקבל את דרגות הקצונה הנחשקות. מתוך הבנה כי הליווי צריך להמשיך גם בשלבים מתקדמים יותר, מספקת העמותה ליווי ותמיכה לבוגרי התוכנית, כולל מלגות כלכליות וכן מענה אישי לכל אורך הדרך.

 

הכירו את עמותת אחינועם בראשות איל, משה ורפי אדרעי

פעילות ענפה למען בני נוער בסיכון

חלק מהותי מהפעילות של העמותה מתמקד בקידום של בני נוער בסיכון. במסגרת הפעילות מספקת העמותה מענה אישי שמגיע לידי ביטוי בתוכנית ליווי ארוכת טווח אותה מקדמים באופן אישי רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי. במסגרת התוכנית הזו מאתרת העמותה בני נוער המוגדרים בסיכון ומספקת להם תמיכה וליווי באמצעות תוכנית בהתאמה אישית שנבנית בדיוק למידותיהם ומתמקדת בפיתוח של מסוגלות אישית, לטובת קידום של אורח חיים עצמאי.

תוכנית זו הצליחה לסייע לאלפי בני נוער, ועדות לכך ניתן למצוא בגיבוי המלא אותו מקבלת העמותה מצד גורמי הרווחה כמו גם החינוך אשר רואים בפעילות כחלק בלתי נפרד מצמצום פערים בחברה הישראלית. מטרת העל של העמותה הזו מגיעה לידי ביטוי הן ביכולת לסייע לאותם בני נוער לפרוץ קדימה ולהצליח, גם כאשר נסיבות החיים מקשים על היכולת להתקדם הלאה.

חלוקת מחשבים לטובת צמצום פערים

בזמן מגפת הקורונה קיבלה העמותה מאות פניות ממשפחות שהיו זקוקות לסיוע בעקבות מצב כלכלי שלא מאפשר לבצע רכישה של מחשב. בעקבות כך, החלו בעמותה לקדם מבצע חלוקה של מחשבים חדשים או מחודשים לטובת המשפחות ובעיקר נערים  ונערות שנאלצו להפסיק את הלימודים בעקבות מחסור בתשתית מחשוב. בעקבות כך הצליחה העמותה לספק מעל ל-25,000 מחשבים בכל רחבי הארץ, כאשר לאור ההצלחה הוחלט להמשיך את המבצע גם בימים אלו ממש.

לסיכום

עמותת אחינועם פועלת מזה שנים למען צמצום פערים ויצירה של שווין בחברה הישראלית. המייסדים בראשות רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי הם דוגמה ומופת לעשייה בעלת השפעה חיובית על עתידם של בני הנוער בישראל, וצמצום פערים שיוביל לשווין.

נגישות
גלילה לראש העמוד