האם כדאי לבעלי עסק להתקין תריסי גלילה?

האם כדאי לבעלי עסק להתקין תריסי גלילה?

תריסי גלילה או "תריסים ונציאנים", הם התריסים המוכרים אשר נפתחים אנכית ונסגרים בגלילה. תריסים אלה, נפוצים מאוד למגוון שימושים, גם בעסקים וגם לשימוש פרטי. זהו סוג תריסים וותיק ושימושי מאוד, אם מתאימים אותו כראוי למטרה. אז האם זה כדאי עבור בעלי עסקים? מתי? ולאילו מטרות?

ללכת על איכות

איכות חשובה תמיד, אך לגבי עסקים היא חשובה שבעתיים. בהקשר תריסי גלילה, אנו מדברים על תריסים אשר צריכים להיות בין השאר משתלמים, עמידים לאורך זמן ובפני פריצות ואמינים. באמצעות תריס גלילה של חברה מצוינת, העסק שלכם יזכה למגוון יתרונות שנפרט בהמשך, בהתקנה מהירה יחסית וקלה. ואכן, המראה של תריס מסוג זה, מוכר היטב בהקשר של חזיתות עסקים. מדובר בתריסי הגנה כמחסום ראשי לסגירת העסק ופתיחתו. אך ניתן להתקין תריסי גלילה, גם במקומות נוספים בעסק.

הגנה פיזית

מה חשוב לדעת לגבי השימוש בתריסי גלילה בעסקים, לשם סגירה והגנה בפני פריצות? במחשבה ראשונה, עדיפה דלת חזקה. אלא שתריסים למטרה זו יכולים לכסות שטח גדול יותר. בפתיחתם, הם יאפשרו כניסת אור רב במיוחד. כמו כן, חשוב להבין שגם התריסים עשויים להיות עמידים מאוד. למעשה, תריסים למטרה כזו עשויים מחומר פלדה והם אפילו מוכרים על ידי חברות הביטוח, כאמצעי מגן מפני פריצות. כך שביחס לתריסי גלילה ביתיים, מדובר כללית על מוצרים יותר חזקים, עמידים וכבדים.

עוד יתרונות

לתריסים מסוג זה, יש יתרונות רבים נוספים עבור עסקים, כולל:

 

 

 • מגוון אפשרויות שליטה – ידנית, חשמלית, בשלט רחוק או כחלק ממערכת "בית חכם".
 • פרטיות – התריס יכול להסתיר את פנים המבנה באופן שמפריע לפורצים וגם לשמור על פרטיותכם, כאשר בית העסק סגור.
 • הצללה – התריסים מאפשרים במידה מסוימת, שליטה בכמות האור שנכנס דרכם.
 • השפעה על הטמפרטורה – צמצום כניסת שמש ישירה לעסק. יש תריסים שכוללים אפילו בידוד תרמי מיוחד.
 • יכולת התאמה מתקדמת – בהתאם לצרכי העסק, מהיבטים רבים נוספים. למשל מבחינת ממדי התריסים, בידוד אקוסטי, שקיפות או חסינות בפני אש.
 • אסתטיקה – אל דאגה, תריסי גלילה עשויים להראות מצוין ואפילו לשדר יוקרה. מבחר הצבעים וסוגי החומר והגימור, יאפשרו לכם לבחור בדגם שמשתלב בעיצוב שלכם, בצורה המיטבית.

סוגי המשנה

בהקשר מבחר האפשרויות, שימו לב שיש שלושה סוגים בולטים של תריסים כאלה:

 • "תריס שלב מוקצף" – הכינוי המקובל לתריסי גלילה, אשר מבוססים על שלב אלומיניום שמכיל קצף פוליאוריטן. זהו מוצר זול וחלש יחסית (מבחינה מבנית).
 • תריס "שלב משוך" – סוג נפוץ נוסף, שהוא חזק ויקר מהרגיל. בזכות חוזקו, תריס שלב משוך מתאים גם לתריסים רחבים מהרגיל.
 • "תריס אור" – תריס גלילה "משוך", אשר כולל מרווח גדול במיוחד בין שלביו. תודות לכך, ניתן לא רק לסגור או לפתוח אותו לגמרי, אלא גם לסגור במצב שבו נכנס אור רב דרך המרווחים.

כמה חסרונות

אף אחד לא מושלם. גם לא תריסי הגלילה. בין חסרונותיהם, בולטים במיוחד:

 • תופסים יותר מקום – תריסים מסוג זה מחייבים מקום לגליל התריס. "ארגז" זה, עשוי גם להפריע אסתטית.
 • לא הכי טובים להצללה – יש פתרונות הצללה עדיפים על תריסי גלילה.
 • מפריעים להסתכל פנימה וגם החוצה – תריס מסוג זה במצב סגור או חצי פתוח, מפריע ללקוחות להסתכל לתוך העסק וגם להסתכל מתוך העסק החוצה.

לסיכום

תריסי גלילה בהחלט עשויים להתאים לבתי עסק. מגוון האפשרויות רחב ואם תבינו מה זמין ומה אתם בדיוק מחפשים, תמצאו בדיוק את התריסים שמתאימים לדרישותיכם.

נגישות
גלילה לראש העמוד