5 רעיונות לגיבוש בין העובדים

5 רעיונות לגיבוש בין העובדים

זה לא משנה אם מדובר בעבודה משרדית, עבודה בחנויות או בכלל באבטחה, משום שגיבוש בין עובדי החברה הוא אלמנט רלוונטי לכל סוגי העסקים. עובדים מגובשים עובדים טוב יותר ביחד. כשהצוות מאוחד וכל אחד מרגיש תחושת שייכות לקבוצה, ניתן להגיע לתוצאות נהדרות. כיצד תגבשו בין עובדי הארגון? ריכזנו עבורכם 5 רעיונות:

גיבוש עובדים

יום ספורט תחרותי

אחת הפעילויות המדליקות ביותר שניתן לארגן לעובדי החברה היא יום ספורט תחרותי ומאתגר. בכדי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר, חשוב לארגן מבעוד מועד תחנות ספורטיביות כמו גם לשכור את המתקנים הרלוונטיים. לדוגמא תוכלו לערוך את התחרויות באחד הפארקים בעיר, לשכור מתקנים שונים כמו קירות טיפוס, אומגות, טרמפולינות וכו' או לחילופין לארגן תחנות קלילות יותר כמו קליעה למטרה, קפיצה לגובה, מרוץ שקים ועוד. ניתן לחלק את העובדים לקבוצות או לערוך תחרות בין המחלקות השונות, וכמובן – רצוי לדאוג לפרסים בעבור המנצחים. אל תשכחו להוציא מייל מסודר לכל העובדים, לוודא שהם יודעים באיזה יום התחרויות יתקיימו. אם יש צורך להזכיר להביא נעלי ריצה, שלחו תזכורות יומיים לפני יום התחרויות.

ערב חברה

ערבי חברה הם בין הדרכים הנפוצות לגבש בין העובדים ולגרום לכל עובד להרגיש חלק מהקבוצה. בדרך כלל נוטים לערוך ערבי חברה במסעדות, אולמות אירועים, חדרי קריוקי ואפילו במקומות אטרקטיביים כמו הקולנוע, מתחמים לפעילות אתגרית ועוד. בכדי לבחור את המיקום האידיאלי ביותר לערב החברה, יש להתחשב באופי העובדים, כך תוכלו לצלוח את האירוע ולהבטיח את הנאת הכלל.

חגיגת ימי הולדת במשרד

ימי הולדת הם סיבה מצוינת לחגיגה במתחם העבודה. כדאי לאסוף מבעוד מועד את תאריכי יום ההולדת של כל העובדים, כך תוכלו להיערך לימי ההולדת בתחילת כל חודש. אין צורך לערוך חגיגות מפוארות, אלא לארגן ארוחת צהריים משותפת במסעדה או לערוך חגיגה קטנה במתחם העבודה. כדאי לרכוש מתנות סמליות לעובדים שחוגגים את יום הולדת, זה בהחלט עשוי לשמח אותם ולהשפיע על חוויית העבודה.

משחקי גמד וענק

משחקי גמד ענק, נהוגים בדרך כלל לפני חג פורים. בשבוע שלפני החג, עורכים הגרלה כך שלכל עובד יש גמד וענק. על העובדים להעניק מידי יום שי צנוע לעובדים שהוגרלו, כדוגמת חפיסת שוקולד, כרטיס ברכה וכו'. ביום החג, העובדים מחליפים ביניהם משלוחי מנות.

ישיבות צוות שבועיות

אם חשבתם שישיבות צוות שבועיות נועדו רק לרובד המקצועי, כנראה שטעיתם. אז נכון, ישיבות צוות מטרתן לדון בנושאים עסקיים ושיווקיים, כמו גם לפתור בעיות או ליישם סיעור מוחות, אך יחד עם זאת, זו דרך לא רעה לגרום לעובדי החברה להתחבר ולהרגיש שייכות לקבוצה. השתדלו לערוך ישיבות צוות מידי שבוע, תוך הקפדה על דיון פורה ושיח מעמיק, זו הזדמנות מצוינת ליצור אינטראקציה בין עובדים שבדרך כלל לא משוחחים ביניהם.

קראו גם: 5 טיפים לתקשורת טובה בין עובדים

 

אין ספק שגיבוש בין העובדים הוא בין הדברים החשובים בניהול, מעבר לעובדה שזה עשוי לגרום להם להרגיש שייכות לקבוצה, מדובר בפעילויות שוברות שגרה שמעניקות לעובד רובד נוסף שאינו בהכרח מקצועי. בחרו את הפעילויות האידיאליות ביותר עבור עובדי החברה, וארגנו ימי גיבוש מהנים ומדליקים במיוחד. בהצלחה!

נגישות
גלילה לראש העמוד