איך מתאימים את העסק גם לעובדים דתיים או שומרי מסורת?

איך מתאימים את העסק גם לעובדים דתיים או שומרי מסורת?

התאמת העסק לעובדים דתיים ושומרי מסורת

על מנת שתוכלו לספק לעובדים שלכם סביבת עבודה אשר מותאמת לצרכים שלהם כשומרי שבת ומסורת, ניתן לנקוט במספר פעולות לצורך התאמת העסק. מהן? על כך – במדריך הבא.

התאמת העסק לעובדים דתיים ושומרי מסורת – כך תעשו זאת בקלות

העסקה של עובדים אשר הם שומרי שבת ומסורת מחייבת ביצוע התאמות נדרשות, כך שסביבת העבודה תהיה סביבה נעימה אשר תואמת את הצרכים והאמונות שלהם. כיצד תעשו זאת? ראשית כל, חשוב לבחון כי בעסק שלכם יש מזוזות אשר מותקנות בצורה נכונה על כל פתח של דלת, וזאת לצורך הקפדה על המסורת היהודית אשר היא חשובה מאוד לעובדים. בכדי לעשות זאת, ניתן להזמין דרך אתר "אות והדר" ספרי תורה תפילין ומזוזות מעוצבות לבית העסק. את החבילה ניתן לקבל במשלוח מהיר לבית העסק שלכם. מדובר במזוזות איכותיות אשר נבדקות בקפידה, ועל כן תוכלו להיות בטוחים כי אתם משקיעים את כספכם בחוכמה ומקבלים בתמורה מזוזות איכותיות ויפות לרשות העובדים.

הקצאה של מקום לתפילה

חלק בלתי נפרד מההתאמה של בית העסק לעובדים דתיים ושומרי מסורת היא באמצעות הקצאה של מקום ייעודי לתפילה. על מנת לעשות זאת, יש לבצע סריקה בעסק ולבחור בחדר אשר יכול להכיל את מספר העובדים לצורך התפילה. אם תרצו להגדיל ראש, ניתן בהחלט להקים בית כנסת קטן לרשות העובדים – עם ספר תורה וכן מקומות ישיבה. מדובר בחדר אשר אותו ניתן למצוא בלא מעט חברות וארגונים גדולים, והוא מספק לעובדים נוחות. עובדים דתיים מחויבים להתפלל בתפילה במהלך היום, ולכן באמצעות הקצאת מקום לתפילה תוכלו בהחלט להעניק להם מקום שקט בו יוכלו להתייחד, במקום לצאת מהעבודה באמצע יום העבודה לבית הכנסת הקרוב.

הכשרה של המטבח לטובת ציבור העובדים הדתי

נוסף להקצאת מקום לתפילה וכן התקנה של מזוזות, חשוב לבצע הכשרה של המטבח באמצעות הפרדה של כלים בשרים/חלבים וכן להציב כלים כמו כלי לנטילת ידיים לרשות העובדים. במידה ואתם יכולים לעשות זאת, ניתן לתכנן באמצעות חברה מקצועית מטבח כשר למהדרין אשר כולל הגדרה של מקומות אחסון וכן הגדרה מראש של משטחי עבודה ואינסטלציה אשר מותאמת לקהל הדתי, כמו לדוגמא שקע ייעודי לשעון שבת או התקנה של פלטת שבת. נוסף לכך, ניתן לתכנן מראש את המטבח ולבצע שינויים קוסמטיים אשר כוללים כיור מופרד של בשר וחלב. מדובר בעלות כספית לא מועטה, אולם אם מספר העובדים אשר מגדירים את עצמם כדתיים הוא גבוה, מדובר בדרך הטובה ביותר להבטיח את הנוחות שלהם כמו גם להתאים את סביבת העבודה לצרכים המשתנים, בייחוד כאשר מדובר בעובדים אשר עובדים במשמרת לילה כמו גם בחגים ושבתות כעובדים חיוניים.

נגישות
גלילה לראש העמוד