טיפים מנצחים לבחירת עובדים

טיפים מנצחים לבחירת עובדים

בחירת עובדים

מקום עבודה מצליח נמדד על פי העובדים שלו, ולפיכך, אם אנחנו רוצים שהעסק שלנו יצליח, אנחנו צריכים לדעת כיצד לגייס את האנשים הטובים ביותר שיעבדו עבורנו. כיצד תבחרו את העובדים האידיאליים? ריכזנו כמה טיפים חשובים.

חברת השמה

יש כמה וכמה גישות שמבקשות להסביר מדוע מקום עבודה אחד מצליח יותר מהשני. יש מי שיטען זה מזל, יש מי שיטען שזה קשור לניהול של המקום, יש טענה שאומרת שזה קשור לאמצעים שעומדים לרשות המקום, אך הכל נמדד בסופו של דבר בעובדים, באנשים שמבצעים את העבודה על בסיס יומיומי.

שקלו לפנות אל חברת השמה שתסייע לכם לבחור את העובדים האידיאליים ביותר בעבורכם. חברות הייטק למשל, ישמחו לשמוע כי גיוס עובדים עם חברת דיאלוג עשוי לספק תוצאות מצוינות ויאפשר לכם להגיע אל אנשים איכותיים התואמים לדרישתכם.

מה היתרונות של גיוס עובדים דרך חברת השמה חיצונית? ובכן כאשר אנחנו מגייסים עובדים דרך חברה חיצונית, הרי שאנחנו נעזרים באנשי מקצוע שהמומחיות והניסיון שלהם הוא בנושא של גיוס עובדים. הם יודעים איך למיין מועמדים, איך לקרוא קורות חיים בצורה נכונה, איך לראיין מועמדים, אילו מבחנים לערוך להם וכמובן – כיצד להתאים את העובד למשרה האידיאלית בעבורו ולהיפך.

טיפים מנצחים לבחירת עובדים

אז כיצד נבחר את העובדים שלנו?

כפי שנוכל לראות מיד, יש מספר טיפים שיכולים לעזור לנו בגיוס עובדים לעסק. צריך להדגיש, לעיתים שימוש במספר טיפים יספיק, לעיתים רצוי להיעזר בכולם. כמו כן, אנחנו צריכים להשתמש בהצעות השונות, בהתאם לסוג העסק, סוג התפקיד ומשמעותו לעסק.

  1.  לא חייבים לבחור במועמד שיש לו רזומה "ארוך". הרבה פעמים מועמדים מציגים רזומה מאוד ארוך ומפורט. זה נכון ואמין, אך זה לא מלמד שום דבר על הניסיון ולא על היכולת שלו לעבוד בעסק שלנו. אנחנו צריכים לקרוא בין השורות ולראות אם הוא מתאים למה שאנחנו מחפשים.
  2.  לא להסתמך רק על קורות חיים או המלצות. חשוב מאוד שאנחנו נראיין את המועמד ונבחן עד כמה באמת הוא מתאים לנו. אם אנחנו נסתפק בקורות חיים, לא נדע האם הוא מתאים בפועל או רק על הנייר.
  3.  נסו לבחון את המועמד במצבים שונים, כלומר, הציגו בפניו אפשרויות מסוימות, העמידו אותו בפני מבחנים או נסו לקיים כמה סימולציות רלוונטיות. כך תוכלו לראות כיצד הוא מתנהל בפועל ואיך הוא מגיב לסיטואציות שונות.
  4.  עובד טוב הוא מישהו שיכול לבצע את העבודה בקבוצה, בצוות אך גם לבד. הקפידו לשים לב לכך, בהתאם כמובן לסוג התפקיד. מומלץ לערוך מיון הנוגע גם לדינמיקה קבוצתית, כך תוכלו לבחור בעובדים בעלי כישורים חברתיים גבוהים.
  5.  עובד טוב יודע שהוא כזה וידרוש משכורת בהתאם. אם הוא דורש מעט מדי, כנראה שהוא לא מעריך את עצמו מספיק וזה עלול להדליק נורה אדומה.

 

חשוב לבחור את העובדים באופן מושכל ונכון. ערכו ראיונות עבודה מסודרים, ואם יש צורך בכמה וכמה פגישות – אל תהססו. בהצלחה.

קראו גם: 5 טיפים לתקשורת טובה בין עובדים 

נגישות
גלילה לראש העמוד