חשיבות עורך דין לדיני עבודה בתהליך בניית עסק

החלטתם להקים עסק? יש שני סוגים של אנשי מקצוע שהעסק שלכם צריך, כשיש לפנות אליהם עוד לפני הקמת העסק. סקרנים? ובכן אנשי המקצוע הם: רואה חשבון ועורך דין לדיני עבודה.

הסיבות לשכור את שירותיו של רואה חשבון הן די ברורות, מישהו צריך לעזור לכם עם תזרים הכספים ותרשים החשבונות, לבדוק את המספרים מפעם לפעם ולטפל במס ההכנסה. נוסף לכך, הסיבה לעבוד מול עורך דין לענייני עבודה היא קצת יותר מורכבת. עורך דין לדיני עבודה יספק לעסק שלכם את הסיוע החיוני עבורכם בכל היבט עסקי, החל מהכנת חוזים ברורים לעובדים ועד זכויות יוצרים על סימני המסחר שלכם. למעשה, מדובר בכל דבר המשלב בין עולם המשפט לעולם העסקי.

עורך דין לדיני עבודה

הוגשה נגד העסק שלכם תביעה

מכירים את האמרה "Too little, too late"?  זו אמרה מדויקת אם הוגשה נגדכם תביעה, ולא דאגתם לייצוג של עורך דין מבעוד מועד. ייצוג מעסיקים הוא אלמנט המצריך מכם לעבוד מול עורך דין לדיני עבודה, כזה שמכיר את האופי שלכם ויידע איך לחלץ אתכם בשעת צרה. קחו בחשבון, שאם לא פניתם לעורך דין בזמן, הדבר עלול לעלות לכם כספים רבים כאשר יש לא מעט עורכי דין שרק מחכים לרגעים הללו על מנת לנצל את החולשה וחוסר הידע, ולקחת שכר טרחה גבוה.

הגודל כן קובע

כאשר אתם בוחרים משרד עורכי דין שייצג אתכם, סביר להניח שתרצו לבחור במשרד גדול ששמו ידוע לכל. נכון, הדבר עלול לעלות לכם יותר כסף לפי שעה, אך תוכלו להיות בטוחים שאתם מיוצגים על ידי צוות מומחה שאסף אליו את הטובים והמובחרים ביותר. אם החלטתם לבחור במשרד קטן, קחו בחשבון שתחום ההתמחות יהיה קטן יותר וכי יכול להיות שלא יהיה להם את כל האמצעים לעזור לכם. אך זה לא מחייב, וכל מקרה לגופו.

סוגים שונים של עורכי דין לעסק

בדיוק כמו רופאים, גם לעורכי דין יש סוגים רבים של התמחויות. כשאתם מחפשים עורכי דין לעסק שלכם, תרצו לחפש לפי הפרמטרים הבאים

  • התמחות בחוזים – אתם צריכים להיעזר בעורך דין שההבנה שלו לעסק שלכם וליצירת החוזים היא מהירה ומדויקת. כמו כן, עורך דין כזה יוכל לעזור לכם בקריאת חוזים שקיבלתם, לנתח אותם ולהגיב עליהם בהתאם להלך הרוח שלכם.
  • יועץ ארגוני – עורך דין המתפקד בתור יועץ ארגוני יעזור לכם לנהל את העסק שלכם על הצד הטוב ביותר ויגיש את הניירת הדרושה לפי הנדרש בחוק.
  • מסים ורישיונות – למרות שאתם מעסיקים רואה חשבון אשר חלק מאחריותו הוא תשלום המסים, מדי שנה, עורך הדין שלכם צריך לחתום על מסמכים שיוגשו לרשויות החוק והמיסים.
  • קניין רוחני – כעסק, מן הסתם שתבנו גם אתר אינטרנט ודפים ברשתות החברתיות עבור השיווק. כאשר אתם מעצבים סלוגנים וסיסמאות השייכות רק לעסק שלכם, תרצו לקבל מעורך דין המתמחה בקניין רוחני מסמך זכויות יוצרים המגן על היצירות, התכנים והתמונות שלכם.

הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לזכור, עורכי הדין שאתם צריכים לידכם כמעסיקים, הם עורכי דין המתמחים בפן של ייצוג מעסיקים. כי מישהו חייב לשמור עליכם, מכל כיוון.

נגישות
גלילה לראש העמוד