5 דרכים להחזיר את הריכוז

5 דרכים להחזיר את הריכוז

בעידן של היום ניתן להכריז שכולנו באופן כזה או אחר סובלים מהפרעת קשב וריכוז, ואפילו נשים שידועות ביכולתן לבצע מספר משימות בו זמנית נוטות להתלונן על כך, כאשר אם ניגע בעולם הילדים, נמצא שם חגיגה שלמה. מה עושים? ובכן אם רק מודעים לבעיה, אפשר למצוא מגוון טריקים פשוטים ואף מהנים שעשויים להוסיף צבע לחיים. נשמע מעניין? השקיטו את הנייד, נתקו את הטלוויזיה, סגרו את הדלת ועברו על חמשת הטיפים הבאים:

להחזיר את הריכוז

זמן משחק!

משחקים מעולים עבור שיפור הקואורדינציה, המוטוריקה, כישורי הלמידה, החשיבה, יצירת אינטראקציה ועוד. כמו כן, גם יש משחקים עבור שיפור הריכוז ועל כן מוטב להכיר את מותג המשחקים "קליק טוי", שבין היתר אחראי על מגוון משחקי חשיבה נהדרים שמייצרים רמת קשב ברמה מאוד גבוהה, וזאת כי כשמשחק באמת מעניין ומרגש, כל תשומת הלב מופנית אליו. כך למשל ניתן לראות כיצד ילד ואפילו אדם מבוגר יכול לשבת מול משחק הרכבה ולהתנתק מכל הסובב אותו, גם אם לידו פועלת הטלוויזיה, המדיח עובד, ילדים צועקים וכדומה.

עם ובלי בלון – מסטיק

מחקרים מראים שאנשים שלועסים מסטיק מצליחים להגביר את רמת הריכוז הקצר טווח ואף לחדד את הריכוז עבור צורכי הקשבה. עם זאת, ללעוס מסטיק באופן גורף אינו כ"כ מומלץ ואף אינו כ"כ מנומס, ועל כן בטיפ זה יש להשתמש רק כשעומדים לנהל שיחה משעממת (בטלפון), להשתתף בקורס חשוב וכדומה. יחד עם זאת, היו מרוכזים לא להיות גסים, משמע אין לנפח בלונים מול הפרצוף של המרצה או הבוס ואין ללעוס בפה פתוח במהלך שיחה פרונטלית.

עובדים מרוכזים

לא מעט עובדים נדרשים לשמור על רמת ריכוז מאוד גבוהה לאורך זמן. על מנת לעמוד במשימה מומלץ להקפיד על שלושה כללים: להגדיר מראש זמן עבודה לצד זמן הפסקה (ולא לערבב ביניהם), לקום מדי חצי שעה (קימה מזרימה את הדם ומייצרת אדרנלין) וכמובן לתזמן הפסקות קפה, אך לא יותר מ3 במהלך יום העבודה. פה נרחיב שבכול הנוגע לשתיית קפה עדיף שהוא יהיה ממותק (או לחלופין יכלול שוקולד בצד), וזאת כי שילוב של קפה עם סוכר מעניק אנרגיה רבה, אנרגיה שמסייעת לתפקודי המוח ואף לאיכות הזיכרון המילולי. עם זאת, אל תראו בכך המלצה לעבוד לצד תרמוס קפה וטבלת שוקולד – הגזמה תוביל לתוצאה ההפוכה.

אוכלים נכון

ידוע שהמזון משפיע באופן ישיר על מגוון מהלכים בריאותיים ונפשיים, ומעניין למצוא שגם לרמת הריכוז הוא עשוי לסייע – כל עוד מקפידים על תפריט מומלץ. מהו המזון המומלץ להגברת הריכוז? ובכן מאכלים שכוללים אומגה 3, מגנזיום, אבץ וברזל. היכן נמצא אותם? בשמן זית, פירות, גרעינים, טחינה גולמית, הודו, ביצים, עוף, קטניות, דגנים מלאים וירקות. עוד בהקשר לאוכל נציין שאין לוותר על ארוחת הבוקר של הילדים – היא תסייע להם להישאר מרוכזים בהמשך היום.

רעש במידה

הרבה אנשים אינם יכולים להתרכז לצד המולה, ועל כן אם חשוב להיות מרוכזים הקפידו להתרחק מאזור רועש. עם זאת, אין לחפש אחר שקט מוחלט, אלא רעשי רקע לא חזקים ויחסית מונוטוניים (ממש כמו אלו שניתן למצוא במסעדה, או במשרד) עשויים לתמוך באופן אידאלי בתחושת הריכוז.

עניין של החלטה

קיבלתם כלים חדשים? בחרו את אלו שיותר נכונים עבר הסיטואציה הפרטית שלכם ופשוט תנסו. כמו כן, אין לשכוח שרמת הריכוז היא בין היתר תוצר של רצון וקבלת החלטה, כך שאל תברחו לתירוצים, אלא צרו לעצמכם את התנאים הנחוצים.

נגישות
גלילה לראש העמוד