5 טיפים שאספנו מיועצים עסקיים מהעולם

5 טיפים שאספנו מיועצים עסקיים מהעולם

עסקים קיימים בכל התחומים ויועצים טובים נמצאים בכל מקום ועל כן אם מבקשים עצה טובה עבור העסק שלכם, הרי שניתן לקרוא ספרים עבי כרך, אך גם ניתן להתחיל מחמישה טיפים כביכול אקראיים שיעניקו בסיס יציב להמשך פעילות מושכלת. יש לכם חמש דקות עבור כך? אם לא כבר מדובר בבעיה, שגם עבורה נעניק טיפ משובח. מתחילים:

טיפים לעסקים

תשאירו את החלומות במיטה

אם תשאלו את רותם זילברמן, הוא יאמר לכם שכאשר עומדים לפתוח עסק יש להתייחס לסך הפרמטרים ואף מומלץ לתת את הבמה בעיקר לפרמטרים השליליים, כי לבנות עסק על חלומות עשוי להישמע מגניב, אך הבועה מהר מאוד עתידה להתנפץ. אי לכך חשוב לתכנן את סך המהלכים כראוי, להבין מהם סך הנדבכים שדורשים ניהול, לבחון מהם אחוזי ההצלחה בשוק, לבחון התאמה לקהל היעד המקומי, לבחון ערך מוסף, לבחון התנהלות שוטפת לצד היערכות מקדימה וכדומה. עם זאת, אין לטעות שאין מקום לחלומות, אלא ראוי לציין שיש הרבה מקום למציאות.

חוזרים לאחוז במושכות

הרבה בעלי עסקים מרגישים שאם פעם המושכות היו בידיים שלהם והדרך הייתה ברורה, הרי שכיום המושכות אט אט מאבדות אחיזה, וזאת כי עודף של התחייבויות, פגישות ומטרות גורם להתפזר ללא יכולת לעצור. אי לכך חשוב לשים ברקס, להודות שישנה בעיה ופשוט לכתוב אלו סיבות מונעות לנהל את העסק כהלכה. לאחר מכן תעברו לערוך רשימה של פעולות שביצעתם במשך השבוע ושאכן הובילו את העסק קדימה. כאשר הרשימה דלילה זה הרגע לערוך שינויים – ופה מתחילים מיעדים קטנים ובשילוב של משימות חשובות בלו"ז השבועי, לצד מציאת פתרונות חלופיים למשימות שאינן כה מהותיות. שנחדד? על המנהל לעשות כמה שפחות על מנת להפיק כמה שיותר, ולו באמצעות האצלת סמכויות.

טיפים לעסקים

השקיעו בעובדים

יועצים רבים טוענים שחשוב להשקיע בעובדים, גם אם נראה שמדובר בהוצאה ללא תכלית. מכאן שחשוב לשלם לעובד כמה שיותר, חשוב לרכוש עבורו את הכיסא הנוח ביותר, חשוב להשקיע בסביבת עבודה מעוצבת ומעוררת השראה, חשוב לתת לו מתנה לחג, חשוב לתת לו הפסקה ארוכה וחשוב לאפשר לו לחזור הביתה מוקדם ככול הניתן. אם רק תעשו זאת תגלו שהעובדים מרגישים שהעסק הוא גם שלהם, ועל כן יתנו את כל הנשמה ובזמן שהם כן בעבודה הם יפיקו את המרב.

ערכו בתדירות גבוהה אופטימיזציה

גם עסק מצליח צריך לעצור ולבחון היכן הוא עומד אל מול המטרות. גם עסק מצליח צריך לבחון מה עובד יותר טוב ומה עובד פחות טוב. המשמעות היא שלעולם אין להיות שאננים ותמיד יש לשאוף לשפר ולהתייעל. כמו כן, כאשר מגדירים מטרות גם חשוב להגדיר לוחות זמנים, כך שהבחינה תהיה מושכלת וחד משמעית.

קראו גם: איך ליצור תדמית חזקה לעסק שלך?

השקיעו בלקוחות

לכל עסק יש לקוחות ועליהם רצוי לשמור היטב. בנקודה זו טוב לדעת שבעידן של היום שלל טכנולוגיות דיגיטליות (למשל דיוור מיילים ותזמון התראות) מאפשרות לשמר את הלקוחות ולהעניק להם תחושת חשיבות. מה עתה? השלב להפנים ולהתייעל – בהצלחה!

נגישות
גלילה לראש העמוד