השכרת רכב לעסקים

השכרת רכב לעסקים

חברה מתפתחת זקוקה לאלמנטים רבים בכדי לייעל את העבודה, וביניהם, הצורך ברכב עבור עובדי החברה והמנהלים. חברות הזקוקות לגמישות וניידות של העובדים והמנהלים, יאפשרו להם שימוש ברכב של החברה לצורכי העבודה, אמנם לאחרונה, עסקים וארגונים מעדיפים לשכור רכבים לטווח ארוך או לבצע עסקת ליסינג, מאשר לרכוש רכבים על שם החברה.

למה לא לרכוש?

רכישת רכב מביאה עמה הוצאות רבות וגבוהות. מעבר לזה, לפי תקנות מס הכנסה ישנם סוגי רכבים שלא מוכרים במע"מ (במעמד הרכישה), מה גם שהוצאות הרכב לעיתים יוכרו רק באופן חלקי. לכן בעלי עסקים יעדיפו לרוב להימנע מהוצאות נוספות שעשויות להשפיע על המאזן הכלכלי של החברה. אגב, בכדי שמס הכנסה יכיר בהוצאות הרכב יש לבצע רישומים מפורטים, לעקוב אחר מספר הקילומטראז' ולהוכיח לרשויות שהרכב בשימוש לצורכי העסק בלבד. מעבר לזה, ישנן התעסקויות רבות מבחינה לוגיסטית, מה שעשוי לגרום לאיבוד זמן יקר ולא מעט כסף.

אז, השכרת רכב בליסינג?

חברות ועסקים שונים כבר הבינו שליסינג עדיף עבורם בייחוד כי ההשכרה בליסינג כלכלית יותר. החל מהעובדה שההוצאות עבור הרכב מוכרות במס הכנסה באופן מלא ועד לחיסכון העצום בתשלום של אלפי\מאות שקלים על רכישת רכב. מעבר לזה, כל הטיפולים לרכב נעשים על ידי חברת ההשכרה.

איך לבחור רכב להשכרה?

על מנת לבחור את הרכב היעיל ביותר עבור החברה יש להתחשב בכמה קריטריונים. האחד, האם הצורך להשכרה הוא לטווח ארוך (וכמה ארוך) או לטווח קצר. לרוב, החברות יבחרו באפשרות הליסינג שמאפשרת השכרת רכב לטווח ארוך, מאחר ומדובר בהשכרה שאורכת כמה שנים. שנית, יש לבחור את סוג הרכב המתאים ביותר לעבודה, כך שאם מדובר למשל בחברת בנייה, והרכב ישמש את המנהלים לביקור בשטח, ייתכן ורכב 4*4 יהיה האפשרות הטובה ביותר, אם מדובר במנהל המצוי רוב שעות היום על הכבישים ונע בין פגישה לפגישה, רכב מסוג אחר יתאים עבורו. מעבר לזה, ניכר כי למנהלים שוכרים רכבים מסוג יוקרתי יותר, לכן שגם לדרגת העובד יש חשיבות בבחירת סוג הרכב. כמו כן, יש להתחשב בנהג, כלומר לא ניתן לשכור רכב ידני למי שנוהג על אוטומט.

נוסף לכך, השכרה לטווח קצר נעשית לרוב במידה ומנהלי החברה מעוניינים לצאת לנופש חברה או לחילופין לארח עובד מחו"ל ולאפשר לו ניידות בארץ למשך שהותו. בארץ קיימות לא מעט חברות ליסינג והשכרת רכבים, כך שההיצע רחב ושלל סוגי הרכבים הניתנים להכשרה מגוונים במיוחד. אם אינכם זקוקים לרכב לתקופה של כמה שנים, תוכלו לשכור את סוג הרכב הרצוי לכם, לתקופה ארוכה שאינה כלולה בעסקת ליסינג.רכב לעסקים

 

ואם בכל זאת רוצים לרכוש רכב?

אם למרות יתרונות הליסינג, תעדיפו לרכוש רכב עבור החברה, מוטב לבדוק בנוגע לאפשרויות מימון, שכן במקרים מסוימים ניתן לקבל הלוואה ולהקל על תשלומי הרכב.

 

בהשכרת רכב לעסקים, תקבלו רכב איכותי, נקי ומותאם לצורכיכם. התחום הטכני והלוגיסטי לרבות תיקוני וטיפולים לרכב ייעשו על ידי חברת ההשכרה. בעקבות כל המצוין לעיל, אין ספק שליסינג הוא פתרון נהדר עבור עסקים רבים בהשוואה לרכישת רכב. מומלץ לברר מראש מה כולל הסכם ההשכרה ומהם התנאים המתלווים להשכרת הרכב הרצוי, כמו גם את ההשתתפות העצמית בעת תאונה או נזק ואת מרכיבי הביטוח. לא משנה מה תחליטו בסוף, שתהיה לכם נסיעה נעימה ושמרו על עצמכם בכבישים!

 

נגישות
גלילה לראש העמוד