עיצוב משרד: כמה טיפים חשובים שכדאי להכיר

מקום העבודה בעבור לא מעט אנשים, הוא המקום שבו הם שוהים רוב שעות היום. עבודה משרדית ידועה כעבודה שגובה לעיתים שעות עבודה רבות, בייחוד כשמדובר בתחומים כמו דיגיטל, עריכת דין או הייטק. לעיצוב המשרד יש משמעות ניכרת ממגוון רחב של סיבות, החל מהרושם הראשוני שמקבלים לקוחות המשרד, דרך עיצוב חלל עבודה נעים ואסתטי ועד לעיצוב משרד אפקטיבי ונוח לעובדים. כיצד תעצבו את המשרד? ריכזנו בעבורכם כמה טיפים חשובים שכדאי ורצוי להכיר.

בחרו סגנון עיצובי אחיד

כפי שמעצבים בתים ודירות בקו עיצובי אחיד, כך יש לבחור את הקונספט העיצובי של המשרד. העיצוב יכול להיעשות באופן נקי וקלאסי, עיצוב מודרני, עיצוב בסגנון צבעוני (בעיקר משרדי הייטק) ואפילו עיצוב מינימליסטי. כשמתכננים את עיצוב המשרד, חשוב לקחת בחשבון לא רק את הפן הדקורטיבי, אלא גם את הפן הפונקציונלי. בסופו של יום, המשרד משרת את העובדים, ועליו להיות נוח ונגיש בעבורם.

חשבו מחוץ לקופסה

זה נכון, עיצוב משרד חייב להיעשות בתשומת לב יתרה. יחד עם זאת, נמליץ לחשוב על הפרטים הקטנים, ולנסות למצוא אלמנטים ייחודיים בעיצוב החלל, ולו כדי להעניק לעובדים תחושה שדואגים להם. באתר צהלש תמצאו מגוון פריטים היגייניים לשירותים, החל ממייבשי ידיים חשמליים ועד למתקנים ייעודיים לנייר טואלט. כמו כן, אם יש לא מעט נשים במשרד, מומלץ להניח בשירותי הנשים סלסלה המכילה מוצרים היגייניים נשיים, אמנם זה בהחלט לא מוצרי חובה, אבל לחלוטין מוביל לתחושה נעימה יותר במקום העבודה.

רעיון נוסף הוא לדאוג לפינות מנוחה בעבור העובדים, זאת כדי להפוך את השהייה במשרד לנעימה יותר. באמצעות פופים או ספות מרווחות, העובדים יוכלו ליהנות מהפסקת צהריים איכותית, ולשוב לעבודה עם כוחות מחודשים.

פינת מנוחה לעובדים

חללי המתנה

אם אתם נוהגים לקבל לקוחות במשרד, מוטב לדאוג לחללי המתנה מעוצבים ונעימים. מלבד הרושם שהעיצוב יותיר על הלקוח (שהרי חלל ההמתנה מהווה כרטיס הביקור של העסק), ההמתנה הופכת לנעימה יותר כששוהים בחלל מעוצב ונוח. יתרה מזאת, לעיתים העובדים משוחחים ביניהם במסדרונות שבחלל העבודה, ולכן מייצרים לא מעט מינגלינג ביניהם – חשבו גם עליהם, ולו בשל העובדה שחלק מן השיחות הללו יתקיימו בחללי ההמתנה שבמתחם העבודה.

תקציב ואנשי מקצוע

עיצוב המשרד כרוך בלא מעט עלויות, לכן חשוב להגדיר מבעוד מועד תקציב הכולל את הכל, לרבות שיפוצים שתרצו לתכנן (למשל בניית קירות גבס), עלות מעצב הפנים וכמובן יש לכלול בתקציב גם סכום בעבור הוצאות פתאומיות ולא מתוכננות. לא חייבים להיעזר במעצב פנים על מנת ליצור עיצוב ייחודי, אך זה בהחלט מומלץ. כמו כן, ניתן להתרשם מלא מעט עבודות ותמונות להשראה ברשת, מה שיסייע לכם להבין מהו סגנון העיצוב האידיאלי ביותר בעבור המשרד שלכם.

עיצוב המשרד הוא לא רק עניין דקורטיבי, אלא גם פונקציונלי ואף יותר מזה – הוא עשוי לעורר מוטיבציה בעובדים ולהעניק להם תחומה נעימה בזמן העבודה. חפשו רעיונות והשראה ברחבי הרשת ובחרו את סגנון העיצוב האידיאלי ביותר בעבורכם – כך תוכלו להיכנס לתהליך כשאתם ממוקדים במיוחד. בהצלחה!

כדאי לקרוא- 5 כללי ברזל שכל עסק מתחיל חייב להכיר

נגישות
גלילה לראש העמוד