דיו למדפסת – איך למצוא את הדיל הטוב ביותר לעסק שלך?

דיו למדפסת – איך למצוא את הדיל הטוב ביותר לעסק שלך?

העסק הממוצע מבצע הדפסות סביב השעון, בעלויות מצטברות שעשויות להיות גבוהות. מה שרבים לא מודעים אליו, עד שהם מתחילים לבצע את ההדפסות בפועל, הוא שהמשתנה העיקרי במשוואת המחיר אינו המדפסות עצמן אלא הדיו. בעוד שמדפסת היא רכישה שאמורה להיות חד פעמית ולספק לעסק שנים של עבודה, החלפת של דיו למדפסת נדרשת חדשות לבקרים – והעלויות בהתאם. במאמר הבא נציג עבורכם כמה דרכים לצמצום עלויות.

השוואת מחירים

בישראל יש גורמים מגוונים המספקים דיו למדפסות, בין אם חנויות העוסקות באופן בלעדי בתחום ההדפסה, חנויות ורשתות לציוד משרדי וכן הלאה. זהו תחום פתוח ותחרותי לחלוטין, כך שהצפי הוא למצוא פערים מחירים גדולים בין חנות לחנות.

האתגר של בעל העסק לכן הוא למצוא את ההצעות המשתלמות ביותר עבורו, מה שניתן בפועל להשיג בזכות ביצוע השוואת מחירים. החדשות הטובות הן שכיום, בעידן האינטרנט, ניתן לעיתים לבצע את ההשוואה הזו תוך דקות ומבלי לצאת מפתח העסק.

אפשר גם באינטרנט

האינטרנט הפך להיות הזירה הכלכלית המרכזית כיום. לא מפתיע לכן שהוא יכול לשמש לביצוע רכישה של דיו עבור המדפסות השונות. פעמים רבות המחירים המוצעים בחנויות המקוונות הם זולים בהשוואה לעלויות בחנויות הפיזיות, פשוט מכיוון שתפעול חנות באינטרנט הוא זול יותר. בכל מקרה חשוב לבדוק את תנאי העסקה, כי לפעמים מסתתרים בה מלכודות: למשל מחיר גבוה מדי עבור משלוח הדיו (אם הוא ניתן), או זמני אספקה ארוכים מדי שלא יתאימו לעסק הזקוק למדפסות תוך פרק זמן קצר לצורך התפעול השוטף שלו.

מטבע הדברים תוכלו לרכוש דיו למדפסות גם מחו"ל, באמצעות אתרי קניות בין-לאומיים. החיסרון הוא שבחלק מהדגמים, מחסניות דיו המגיעות מאזורים גיאוגרפיים אחרים עלולות לא לעבוד. בנוסף, במקרים כאלו אין לעיתים כתובת ממשית אליה ניתן לפנות כאשר עולות שאלות או בקשות.

דיו למדפסת איך למצוא את הדיל הטוב ביותר לעסק שלך

חיפוש מבצעים

אחת הדרכים בהן חנויות המספקות דיו למדפסות מבליטות את עצמן הוא באמצעות מבצעים שונים המציעים עבור העסקים חיסכון כלכלי נאה: אפשר למשל למצוא מבצעים נקודתיים של עשרות אחוזים, מבצעי 1+1 עבור דיו וכן הלאה. במקרים רבים מומלץ לרכוש כמה וכמה מחסניות דיו במבצעים, ולו מכיוון שזהו מוצר עם אורך חיים גבוה יחסית שיוכל לשמש את העסק גם בעתיד.

כדי לאתר את המבצעים נדרשת עירנות. העסק יכול לבצע בדיקה אינטרנטית או טלפונית בין כמה חנויות שעשויות להיות רלוונטיות עבורו, או לחלופין למצוא הצעות משתלמות בפרסומים שונים: ברשתות החברתיות, בעיתונים או אפילו בשלטים בהם הוא נתקל.

סוג הדיו

הסוגיה הבאה אליה נתייחס מעוררת גם היום מחלוקת בקרב לא מעט בעלי עסקים, ואפילו מומחים לתחום. רבים ימליצו לבחור אך ורק בדיו מקורי מבית יצרנית המודפסת, המותאם לדגם ספציפי. דיו שכזה צפוי להיות בטוח פי כמה לשימוש, אם כי העלויות שלו נוטות להיות גבוהות יותר. ניתן בהמשך לכך למצוא דיו תואם או תחליפי, שמחירו זול יותר אולם האיכות עלולה להיות מוטלת בספק. חשוב להדגיש שכיום הגבולות בין סוגי הדיו השונים מטושטשים. יש חנויות המציגות דיו תואם כמקורי, ואחרות אשר גובות מחירים דומים מאוד של דיו מקורי ותחליפי.

לא תמיד חייבים צבע

בעלי עסקים רבים בישראל חוטאים בזה: הם רוכשים מחסניות של דיו בצבעים שונים אבל מגלים בפועל שהם כמעט לא משתמשים בצבעים, או אפילו משתמשים בהם כשאין בכך באמת צורך. החלק הארי של העסקים בישראל מבצע את ההדפסות שלו בשחור לבן בלבד, או בעיקר, ולכן רצוי לרכוש בתדירות גבוהה יותר מחסניות דיו שחור. מחסניות אלה תהיינה זולות בהשוואה לדיו הצבעוני, כאשר הפערים מגיעים לפעמים לעשרות אחוזים.

 

נגישות
גלילה לראש העמוד