איזו תוכנת אנטי וירוס מומלצת לעסק שלך?

איזו תוכנת אנטי וירוס מומלצת לעסק שלך?

תוכנת אנטי וירוס מומלצת לעסק

תוכנת אנטי וירוס לעסק, היא דבר חשוב במיוחד. זאת, מאחר שנוזקות עלולות לחדור למערכות מחשוב בעסקים בדרכים רבות, להתפשט במהירות ולפגוע בעסק באופן כואב, כולל במוניטין. על רקע זה, בחירת אנטי וירוס צריכה להיעשות בתשומת לב רבה. במדריך הקניה הבא, הנקודות העיקריות שחשוב לקחת בחשבון:

להתחיל מריכוז מידע איכותי

את הבחירה במוצרים כאשר בונים מערך מחשוב יציב לעסק, כדאי להתחיל מרשימות עדכניות של מוצרים בולטים, ממקור איכותי. אלה יהיו למשל סקירות מוצרים מובילים או מאמרי השוואה והמלצות. ראו לדוגמא כאן, תוכנות אנטי וירוס מומלצות. כמו כן, עסקים במיוחד עשויים להתעניין בתוצאות שהשיג המוצר במבדקי ביצועים עצמאיים.

מה כלול

"אנטי וירוס" הוא כיום פעמים רבות הרבה יותר מרק כלי לגילוי וניקוי "וירוסים" (שאף הם, לא בדיוק דבר אחד פשוט). לכן, השאלה הבסיסית של מה כלול במוצר, מסייעת לעשות סינון ראשוני. בין הרכיבים הנפוצים, נמצאים כלים נגד ספאם, סוחטה (תוכנות כופר), קילוגרים (מרגלים אחר הקשות המקלדת) וניסיונות פישינג (גניבת פרטים אישיים). רכיבים נוספים, עשויים להיות רכיבי הגנה על עסקאות באינטרנט ופרטי אשראי, מחיקת קבצים סופית וניהול סיסמאות. עוד עשויים להיכלל כלים מתקדמים, שהם בעצם מעבר למה שמוגדר לרוב כאנטי וירוס. לדוגמא: פיירוול או VPN מובנה.

ניהול

מהיבטי הניהול השוטף, משמעותי ממשק המשתמש של המוצר, שיהיה פשוט מספיק ונוח. עוד חשוב, שהוא יהיה קל להתאמה אישית. בכדי שתוכנה כזו תעסיק את הצוות בעסק כמה שפחות, רלבנטיים שני היבטים מרכזיים: האחד, הוא זיהוי נוזקה מדויק, לצד מינימום אזהרות שווא (שגוזלות זמן בירור וכדומה). השני, הוא יכולות אוטומציה שונות, כולל עדכון אוטומטי וסריקה אוטומטית.

ביצועים

מהיבט הביצועים, עדיף אנטי וירוס שפוגע כמה שפחות בביצועי המחשבים. במקביל, ביצועיו שלו צריכים להיות טובים. כאשר הוא מבצע סריקה, יזומה או אוטומטית, היא אמורה להיות מהירה באופן סביר.

תוכנת אנטי וירוס מומלצת לעסק

התמודדות עם הלא ידוע

אנטי וירוסים יודעים להתמודד עם מזיקים רבים. אבל האתגר האמיתי שלהם, הוא בהתמודדות עם הלא נודע. הגנה בזמן אמת חיונית כמובן, אבל הגנה בפני מה? וירוסים עוברים כיום שינויים מתמידים, חלקם אוטומטיים, כך שהתוקפים נמצאים לרוב צעד אחד לפני מוצרי ההגנה. אם נמצאה למשל פרצה בחלונות, שמיקרוסופט עדיין לא הציגה לה תיקון ומצד שני תוקפים כבר מנצלים אותה במסגרת התקפות, כולל בוירוסים חדשים, מצב זה מכונה Zero-day attack. הפתרון הוותיק לכך, הוא זיהוי התנהגויות חשודות של תוכנות.

נקודות לעסקים

ישנם היבטים באנטי וירוסים, שעשויים להיות משמעותיים במיוחד לעסקים. אלה כוללים נקודות כמו תמיכה טכנית,

גרסאות להתקני מחשוב ניידים וכן יכולת האנטי וירוס לעבוד ללא תקלות לצד כלי אבטחה אחרים ומול מערכות מחשוב עסקיות (דוגמת סריקת דוא”ל).

היבטי רכישה

ספציפית לגבי הרכישה, רלבנטי בין השאר האם מדובר בגרסה בתשלום, חינמית או לניסיון. כדאי גם לקחת בחשבון שבגרסאות בסיסיות עלולות להיכלל גם תוכנות הדגמה מיותרות (bloatware) ופרסומות. בנוסף, לכמה מחשבים הרישיון שרוכשים מיועד?

לסיכום

בחירת תוכנת אנטי וירוס לעסק באופן שיטתי ומחושב, תבטיח שתמצאו את התוכנה שמתאימה ביותר לצרכיכם המיוחדים.

נגישות
גלילה לראש העמוד